Tyka nie tyka i CHECK

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
blade84
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2019, o 21:53
Motocykl: GSXR 750
Imię: Michał
Skąd: Radlna

Tyka nie tyka i CHECK

Nieprzeczytany post autor: blade84 » 28 kwie 2019, o 00:47

Witam,

Nie dawno nabyłem GSXR 750 K2. Jako że to mój pierwszy moto na wtrysku mam wątpliwości czy wszystko pracuje jak należy:
Przekręcam kluczyk słychać pompę jak dobija paliwo i jednocześnie słychać tykanie jakby przekaźników (taki sam efekt jak w samochodzie z rozładowanym akumulatorem) motor zapala bez problemu i ładnie kreci rozrusznik. Niby mogło by tak być ale ostatnio umyłem go na myjce i zrobił się problem.
Przekręcam kluczyk pompa dobiła paliwo jak zawsze, nie było jednak tykania a na zegarze pokazał się CHECK i moto nie kręcił rozrusznikiem jakby nie miał prądu do tego skasowała się godzina jakbym odpiął aku. po 10 sekundach zaczęło znowu tykać i moto zapalił normalnie. Pracował 2 minuty i go wyłączyłem. Po 10 minutach zrobił mi to samo znów CHECK tym razem godzina się nie skasowała i po 10 sekundach znowu zapaliłem go normalnie. Przejechałem 10 km i potem zapalał normalnie. Ale zawsze jest to tykanie raz dłużej raz krócej jak mu się zachce.
Jakieś sugestie co może się dziać i gdzie szukać?

Suzukibulika
Posty: 376
Rejestracja: 21 lut 2014, o 20:56
Motocykl: GSX-R 1000 K1
Imię: Adam
Skąd: Kochanowice
Kontakt:

Re: Tyka nie tyka i CHECK

Nieprzeczytany post autor: Suzukibulika » 28 kwie 2019, o 17:55

Sprawdź kostkę od licznika. W sumie wszystkie kostki sprawdź.
Jak trafisz na błąd to sprawdź jaki to jest.

blade84
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2019, o 21:53
Motocykl: GSXR 750
Imię: Michał
Skąd: Radlna

Re: Tyka nie tyka i CHECK

Nieprzeczytany post autor: blade84 » 28 kwie 2019, o 21:56

poza napisem CHECK nic nie wyskoczyło innego. Będę w majówkę przeglądał wszystkie przewody i kostki. Zobaczymy czy coś znajdę.

Suzukibulika
Posty: 376
Rejestracja: 21 lut 2014, o 20:56
Motocykl: GSX-R 1000 K1
Imię: Adam
Skąd: Kochanowice
Kontakt:

Re: Tyka nie tyka i CHECK

Nieprzeczytany post autor: Suzukibulika » 28 kwie 2019, o 23:32

blade84 pisze:poza napisem CHECK nic nie wyskoczyło innego. Będę w majówkę przeglądał wszystkie przewody i kostki. Zobaczymy czy coś znajdę.
No bo musisz zamostkowac kabelki w wtyku diagnostycznym

Awatar użytkownika
Westbam
Posty: 381
Rejestracja: 26 mar 2017, o 22:49
Motocykl: GSXR K8 750
Wymarzony motocykl: Myślę... ZX10R 2012?
Imię: Damian
Skąd: Olkusz

Re: Tyka nie tyka i CHECK

Nieprzeczytany post autor: Westbam » 30 kwie 2019, o 06:16

jak kolega wyżej - trzeba zmostkować, wtedy na wyświetlaczu pojawi się kod błędu.

https://www.youtube.com/watch?v=ASpevsDkN30

U mnie w ten sposób się robi.

Nie pamietam tylko czy kolejne błędy się samemu przełacza (przyciski obok obrotomierza) czy sam wyswietla po kolei...

blade84
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 23 kwie 2019, o 21:53
Motocykl: GSXR 750
Imię: Michał
Skąd: Radlna

Re: Tyka nie tyka i CHECK

Nieprzeczytany post autor: blade84 » 3 maja 2019, o 18:53

Ogólnie to nie wiem co za chemia jest używana na myjkach, ale przeglądnąłem wszystkie kostki i były tak zaśniedziałe że nie mogło być dobrze, dodatkowo straciłem światło stopu i kierunkowskaz lewy, po umyciu wszystkich kostek wróciło wszystko do normy. Co do tykania to słychać to przy podniesionym baku po prawej stronie i nie jest to przekaźnik tylko prawdopodobnie jak mi jakiś serwis powiedział że to komputer sprawdza położenie przepustnicy czy coś w tym stylu :D

ODPOWIEDZ