Srad 750 '96 Stukot i szarpanie

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
saitanlord
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2019, o 23:22
Motocykl: Gsx750r
Imię: David
Skąd: Gniezno

Srad 750 '96 Stukot i szarpanie

Nieprzeczytany post autor: saitanlord » 21 lip 2019, o 10:49

Witam :D , wczoraj spotkała mnie nie przyjemna niespodzianka w trakcie jazdy na autostradzie zjechałem na stację i poczułem spalony olej, byłem przekonany ze to z jakiejś puszki .. niestety z motocykla lało sie plastikami olej był nawet na tylej obręczy. okazało sie ze przepuścił pokrywką od napędu rozrusznika. akurat to najmniejszy problem, gorzej było dalej w trasie motocykl zaczął nie jedno stajnie rytmicznie stukać , stukot odczuwalny był mocno na podnóżkach oraz pojawiło sie szarpanie , porównał bym go do walenia kijem w plastiki gdzie na dole, dochodził gdy motocykl był pod obciążeniem przy ruszaniu i przyspieszaniu ustawał gdy wciskałem sprzęgło, pierwsze myśli uszkodzony łańcuch, albo łożysko na wałku zdawczym albo kole. jednak stukot był nie zmienny i zbyt równomierny na łożysko. wróciłem do garażu motocykl na podnośnik stukot na każdym biegu , wykluczyłem niestety napęd kieta zdjęta zębatka zdawcza tez bez obciążenia w postaci koła stukot słyszalny dopiero na 6 biegu.. (teraz pomyślałem jeszcze o sprężynach kosza sprzęgłowego.) zdjąłem pokrywę sprzęgła przy zaparciu kosza czuć delikatny luz , dziś zwale kosz i założę inne łożysko . silnik równo oddaje moc stukot tylko gdy pracuje skrzynia bardzo odczuwalny na stopkach , głuchy rytmiczny co około pół sekundy walenie . może ktoś sie z tym spotkał :?:

Awatar użytkownika
saitanlord
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2019, o 23:22
Motocykl: Gsx750r
Imię: David
Skąd: Gniezno

Re: Srad 750 '96 Stukot i szarpanie

Nieprzeczytany post autor: saitanlord » 21 lip 2019, o 16:02

Niestety nie znalazłem opcji edycji posta, być może mam nadzieje znalazłem winowajcę. choć podpadał mi tez bardzo duży luz miedzy przełożeniami miedzy wałkiem zdawczym a wyjściem z kosza. winowajcą chyba okazał sie tłumik drgań na koszu sprzęgłowym z reszta sami zobaczcie i dajcie znać co myślicie
https://www.youtube.com/watch?v=ybXAvMWCSrk

Awatar użytkownika
saitanlord
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2019, o 23:22
Motocykl: Gsx750r
Imię: David
Skąd: Gniezno

Re: Srad 750 '96 Stukot i szarpanie

Nieprzeczytany post autor: saitanlord » 21 lip 2019, o 22:30

(Nadal szukam edycji posta : ) )
znalazłem "nowy" kosz sprzęgła za jakieś grosze jednak wcześniej poczytałem trochę o regeneracji sprzęgieł motocyklowych i zwróciłem uwagę na to ze na osadzeniu kosza do zębatki robi sie z czasem "jajko" w otworze u mnie jest minimalne i ma minimalny ruch a tym które znalazłem to juz raczej tragedia.. Obrazek :(( tragedia z tymi koszami jak są to tylko do 600.. :roll:

Awatar użytkownika
saitanlord
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2019, o 23:22
Motocykl: Gsx750r
Imię: David
Skąd: Gniezno

Re: Srad 750 '96 Stukot i szarpanie

Nieprzeczytany post autor: saitanlord » 30 lip 2019, o 19:34

Problem rozwiązany, podpowiedz i rozwiązanie znalazłem na jakimś Hamrykańskim forum gsxr.

Awatar użytkownika
satanic
Posty: 1661
Rejestracja: 30 kwie 2010, o 22:29
Motocykl: gumator 750
Lokalizacja: Poznań - Kołobrzeg

Re: Srad 750 '96 Stukot i szarpanie

Nieprzeczytany post autor: satanic » 7 sie 2019, o 15:15

To napisz co było.

Awatar użytkownika
saitanlord
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2019, o 23:22
Motocykl: Gsx750r
Imię: David
Skąd: Gniezno

Re: Srad 750 '96 Stukot i szarpanie

Nieprzeczytany post autor: saitanlord » 9 sie 2019, o 21:00

Więc dla potomnych , bo ten problem często sie powtarzał w Polskich forach. łańcuch... naciągnięty był odpowiednio nie wykazywał luzów zębatki tez zdrowe, jednak tulejki na sworzniach.. łańcuch podczas rozpędzania wdrapywał sie na zębatkę napędową i opadając tworzył stukanie które przenosiło sie najmocniej na podnóżki.. podejrzenia były juz na sprężyny amortyzujące kosza bo były aż luźne , potem na całą skrzynie gdy koło było w górze i obracałem nim szukając luzu pukało w skrzyni dźwięk niby podobny .. na szczęście skończyło sie na wymianie samego łańcucha.. problem ten na prawdę nie pozwalał mi spać : ) :lol:

ODPOWIEDZ