Dla potomnych regulator napięcia

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
saitanlord
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2019, o 23:22
Motocykl: Gsx750r
Imię: David
Skąd: Gniezno

Dla potomnych regulator napięcia

Nieprzeczytany post autor: saitanlord » 19 mar 2020, o 14:12

Ostatnio spotkała mnie nie miła niespodzianka.. w sumie żadna awaria motocykla nie jest miła.
zaczęło sie niewinnie światła nie uruchamiały sie po przełączeniu, długie na błysk chodziły. w końcu załapały wyruszyłem w 20 km załatwiłem sprawy wracam na parking kluczyk starter cisza.. zamielił i zdechł akumulator.. no zajebiście myślę..zastanawiałem sie co ciągnęło prąd albo gdzie jest zwarcie.. odpalił na pych praktycznie odrazu, potem zdechł mi jeszcze dwa razy i drogą tracił światła na długich tracił juz zapłon wiedziałem ze kończy sie prąd, cudem doczłapałem sie nocą bez świateł do domu.
na nazajutrz oględziny ( drogą poza światłami ginęły mi tez wskazania obrotomierza , prędkościomierza na kierunkach robiła sie choinka na liczniku..) pierwsza myśl no brakuje masy gdzieś, przejrzałem wtyczki wyczyściłem ze śniedzi i zakonserwowałem , odpaliłem sprawdziłem ładowanie jest.. 14 z hakiem.
sprawdziłem jeszcze kostki regulatora i niespodziewanka.. upalone połączenie na jednej z faz alternatora... myślę jest sprawca. poprawiłem i na sprawdzanie.. chodzi elegancko wracam do domu. gaszę i chce ponownie odpalić i dupa... regulator gorący..multimetr w dłoń i mierzymy. opór alternatora ok zwarcia miedzy masą nie ma, kamień z serca bo to najdroższy element układanki.. sprawdzam regulator.. i jest sprawca, na jednej z faz tej w której topiła sie wtyczka układ prostowania nie sprawny.. gdy poprawiłem wtyczkę po sprawdzeniu zaczęło sie pieprzyc i zrzec akumulator na 2 z 3 faz jeszcze jako tako chodziło , jak poprawiłem połączanie juz była dupa, prąd zmienny szedł na układ regulacji....

Allegro i pierwszy najtańszy dla mnie pasujący , regulator z Gs500 za ..15zł.. oczywiście używany, ilość wyprowadzeń pasuje do instalacji wiec nie będzie problemu.

i tak dla potomnych wiekszosc regulatorów pasuje do naszych motocykli po przerobieniu kostek, najtańsze jak kiedyś sprawdzałem i jest ich najwięcej to z hondy hornet jakieś 40zł kosztowały