Łożysko wałka zdawczego.

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
crazydog
Nowy
Nowy
Posty: 3
Rejestracja: 16 lip 2021, o 10:10
Motocykl: Suzuki
Wymarzony motocykl: Ducati xDiavel
Imię: Krzysztof
Skąd: Słupsk

Łożysko wałka zdawczego.

Nieprzeczytany post autor: crazydog » 16 lip 2021, o 10:40

Witam,

mam pytanie dotyczące wymiany łożyska wałka zdawczego (tego przy małej zębatce łańcucha) w GSX-R 750 l0. Na internetach trochę szukałem i temat wymiany w/w łożyska jest dość ubogo opisany, a jeśli chodzi o mój model to nie znalazłem nic. W starszych wersjach podobno trzeba było rozpoławiać silnik, w nowszych wystarczy wyciągnąć skrzynię (ale silnik i tak trzeba zdemontować). Rzecz jasna ściągnąłem serwisówkę i tam wygląda, że łożysko to umieszczone jest w specjalnym koszu przykręcanym do korpusu silnika i wymiana wydaje się dość banalna. Jednak w serwsiówce wszystko pokazane jest na zdemontowanym silniku i rozebranym silniku. Na oko wygląda mi, że w moim modelu można to bezproblemowo wymienić np. przy wymianie napędu, ale nie wiem jak to wygląda w praktyce. Po prostu nie wiem czy zamawiać to łożysko, bo jeśli jest to tak prosta sprawa to przy okazji podmienię.

Jeśli mogę to proszę tylko o konkretne odpowiedzi osób, które może wymieniały to łożysko lub miały rozebrane te rejony i widziały jak to wygląda w praktyce.

Z góry dzięki.