Nie wiem co się dzieje K9

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
kubulka
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2010, o 11:48
Motocykl: GSX-R 750 K9
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K9

Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: kubulka » 25 cze 2010, o 12:11

Witam wsyztskich. Miesiąc temu kupiłem GSX-R 750 K9 sprowadzanego ze stanów. Problem polega na tym że jak Gixxer sie nagrzeje i jade stałą prędkością na 4, 5 lub 6 biegu w granicach 4-5 tyś RPM. To motocykl potrafi się delikatnie zmulić i zaczynają spadać obroty, ale bardzo mało i powoli. Kiedy chce delikatnie poprawić te obroty przekręcając manetką gazu(zaznaczam delikatnie) to motocykl nie reaguje i dopiero po chwili szarpie przyspieszając, i nadrabia te obroty, które powinne być w skutek przekręcenia manetki. Czyli najpierw przekrecam powoli i przez pewien moment tego przekrecania nie ma reakcji dopiero z opóźnieniem nadrabia tą ilość przekręconej manetki. Co to może byc? Czy można to jakoś zweryfikować nie wydając przy tym dużej ilości pieniędzy. Pozdrawiam

sbstg
Posty: 144
Rejestracja: 23 maja 2010, o 19:34
Motocykl: GSX-R 750 k8
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: sbstg » 28 cze 2010, o 07:45

w pierwszej kolejności sprawdz czy nie ma błędów. Zdemontuj siedzenie kierowcy, znajdż kostkę serwisową (zazwyczaj jasnego koloru zaślepiona gumową (plastikową) zaślepką. Wykonaj mostek na dwóch skrajnych przewodach jak dobrze pamiętam biały z czarnym i biały z czerwonym. Spoglądnę u siebie w moto to potwierdze (pamięć dobra ale krótka :)) następnie włącz kluczyk w stacyjce i czerwony klawisz po prawej. Na wyświetlaczu gdzie zazwyczaj jest odczyt temperatury pojawi się kod błędu. w formie -C00. Zauważyłem, że w k8 i wyżej owy zabieg należy robić na nagrzanym silniku. Napisz co Ci wyświetliło.


Pozdrawiam

Sławek

kubulka
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2010, o 11:48
Motocykl: GSX-R 750 K9
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K9

Re: Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: kubulka » 28 cze 2010, o 12:46

Dzieki, ale mam pytanie. Czy blad nie powinien sie pojawic od razu jesli cos jest nie tak? Przynajmniej w autach tak jest. Np zapali sie jakis check engine albo inne cóś.

sbstg
Posty: 144
Rejestracja: 23 maja 2010, o 19:34
Motocykl: GSX-R 750 k8
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: sbstg » 28 cze 2010, o 13:19

jeżeli błąd dotyczy złego ustawienia TPS to go nie wyświetli, dopiero podczas diagnostyki keska przed C00 określa jego położenie - to w przykładzie. Co do aut jest podobnie są błędy o których bez diagnozy się nie dowiemy.

kubulka
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2010, o 11:48
Motocykl: GSX-R 750 K9
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K9

Re: Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: kubulka » 19 lip 2010, o 12:17

witaj, podlaczylem K9 do kompa w servisie suzuki na pulawskiej w Warszawie i nic nie wykryl. jestem zalamany. zabulilem 170zl i jeszcze chcieli 150 za hamownie ale dalem sobie spokoj (nie wiem czy zle czy dobrze) ale dalej nie wiem juz co robic. Najgorsze ze to dzieje sie tylko na 4,5,6 biegu. masz moze jakies pomysly?

sbstg
Posty: 144
Rejestracja: 23 maja 2010, o 19:34
Motocykl: GSX-R 750 k8
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: sbstg » 20 lip 2010, o 07:14

moto miało jakieś przygody? Modernizacje? Widać jakieś ślady ingerencji?

kubulka
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 25 cze 2010, o 11:48
Motocykl: GSX-R 750 K9
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K9

Re: Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: kubulka » 20 lip 2010, o 11:02

Byl sprowadzany ze stanow i byl po szlifie z prawej strony. Ale nie bylo to nic powaznego. Owiewka, wydech, kierunek, lusterko. Natomiast moze jakos podpowiem bo wlasnie zaczalem sie bawic tymi trybami ABC i jak wrzuce na jakis tryb to sie to nie dzieje. Czy wiesz moze jaka jest roznica miedzy trybem kiedy zadna literka sie nie swieci a literką A? Bo rozumiem ze B i C to jest jakas mniejsza moc prawda? Kurde juz nie wiem sam bryka super a zalamuje mnie ten fakt. Jedna rzecz ktora zauwazylem to ze pod siedzeniem jest jedna kostka ktora nie wiem do czego jest i jest odlaczona....w serwisie Suzuki tez nie wiedzieli. Skoro oni nie potrafili zdiagnozować (tzn pewnie by potrafili ale musialbym zaplacic za wiele robotogodzin i pewnie porozkrecali by go do ostatniej srubki). Wogole obczajalem zdjecia twojej k8 i wyglada identycznie jak moja k9 :) tez czarna :)

sbstg
Posty: 144
Rejestracja: 23 maja 2010, o 19:34
Motocykl: GSX-R 750 k8
Lokalizacja: Starogard Gdański

Re: Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: sbstg » 20 lip 2010, o 11:32

tryb A to to samo jak w sytuacji kiedy nic się nie świeci. Pod siedzeniem jest wtyczka diagnostyczna. W serwisach nie zawsze trafia się na kompetentnych ludzi. Co do Twoich objawów i historii wypadkowej na sucho ciężko coś stwierdzić. Osobiście zaczął bym od podstaw czyli dokładnego przeglądu całego moto. Regulację zaworu wydechowego, sprawdzenie TPS, sprawdzenia oczek masowych, wtyczek, wiązek przewodów. O ile sam nie czujesz się na siłach znajdż w okolicach dobrego sprawdzonego fachowca, który spokojnie wszystko sprawdzi. Wymagana cierpliwość i dokładność

Pozdrawiam

Detox86
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 6 cze 2011, o 14:51
Lokalizacja: okolice Lublina

Re: Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: Detox86 » 25 mar 2012, o 11:26

Mozliwe że zostały zmienione mapy zapłonu (wgrane nowe tym samym mogła zostać zmieniona mapa A - a w niej dawka paliwa, powietrza). W USA często kombinują w ten sposób dla niby jeszcze lepszych osiągów).
Suzuki GSX-R 750 K7 Limited Edition Isle Of Man TT

Awatar użytkownika
Carry
Posty: 466
Rejestracja: 17 sie 2010, o 13:49
Motocykl: GSXR 600 K6
Imię: Marcin
Skąd: Warszawa
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki/Warszawa

Re: Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: Carry » 25 mar 2012, o 12:42

w razie czego moge sie kompem zajac i zobaczyc czy bylo cos przy nim grzebane, mozliwe ze mapa paliwa jest napisana chujowo.

Awatar użytkownika
jas75
Nowy
Nowy
Posty: 18
Rejestracja: 20 lut 2012, o 09:36
Motocykl: GSX-R750 K9
Lokalizacja: Tarnobrzeg

Re: Nie wiem co się dzieje K9

Nieprzeczytany post autor: jas75 » 26 mar 2012, o 16:55

Pogadaj z Carry'm, a jeżeli, ktoś pogrzebał przy nim w USA, a w serwisie się na tym nie poznali, to Carry go uzdrowi, a nawet "włoży" w niego nowe możliwości.

ODPOWIEDZ