Gixx kaput :(

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
Blaz
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2010, o 00:36
Motocykl: Suzuki GSX-R750
Lokalizacja: Bogoria - Staszów

Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Blaz » 18 wrz 2010, o 00:17

Wczoraj robiłem trase około 200KM i wszystko było w porządku ale podczas powrotu do domu w pewnym momencie moto zaczęło przerywać i straciło nagle moc aż wkoncu zgasł... Jeśli próbuje odpalic to rozrusznik nawet nie zakręci, gdy chciałem spróbować na pych to nie da się go przepchnąć na biegu i wciśniętym sprzęgle tak jakby go coś trzymało ale jeśli się to zrobi mocniej to słychać takie przeskakiwanie jakby trybów czy cos podobny dźwięk po lewej stronie. Co to może być ? Kumple mi gadają że łańcuszek rozrządu i inne rzeczy ale to chyba juz po moto tak?...

Marcel
Posty: 308
Rejestracja: 31 lip 2010, o 00:06
Motocykl: S1000RR
Wymarzony motocykl: ---
Lokalizacja: OGL

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Marcel » 18 wrz 2010, o 08:45

w najgorszym przypadku jedynie silnik szlag trafił, na razie z opisu wynika ,że jest zablokowany nie wiedzieć czemu, musisz zacząć po kolei rozbierać aż wykryjesz usterke

Awatar użytkownika
tasiek
Posty: 385
Rejestracja: 20 kwie 2010, o 15:49
Motocykl: kawa 636
Imię: Bartek
Skąd: Czerwionka
Lokalizacja: SRB Czerwionka

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: tasiek » 18 wrz 2010, o 08:55

no i widzisz Blaz życzenie tych panów policjantów się spełniło tylko czemu wszystkie takie rzeczy zdarzają się zwykłym "biednym"-(tu nikogo nie obrażając) ludziom

Playerkidd
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 lip 2010, o 22:05
Motocykl: Gsxr 750 pies
Wymarzony motocykl: GSXR

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Playerkidd » 18 wrz 2010, o 10:31

Panowie kolega z tego co widzę potrzebuje fachowej porady a nie "srutututu" powiedz mistrzu czy rozrzad sie wczesniej odzywal i czy ogarniałeś podstawowe rzeczy wcześniej olej i takie tam i czy byly jakie kolwiek oznaki ze cos sie w silniku dzieje
To że zapłaciłeś za dwa koła nie znaczy że musisz ich używać jednocześnie

Playerkidd
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 lip 2010, o 22:05
Motocykl: Gsxr 750 pies
Wymarzony motocykl: GSXR

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Playerkidd » 18 wrz 2010, o 10:32

I model podaj jak mozesz
To że zapłaciłeś za dwa koła nie znaczy że musisz ich używać jednocześnie

Awatar użytkownika
Blaz
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2010, o 00:36
Motocykl: Suzuki GSX-R750
Lokalizacja: Bogoria - Staszów

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Blaz » 18 wrz 2010, o 10:55

Gixxer 750 1998r. Coś było słychać ale każdy mówił że ten typ tak chodzi poprostu a olej jak mi wziął to zawsze pilnowałem żeby dolać... Teraz musze gdzies dobrego mechanika znalezc i niech mi to obejrzy i tyle...

Playerkidd
Nowy
Nowy
Posty: 24
Rejestracja: 29 lip 2010, o 22:05
Motocykl: Gsxr 750 pies
Wymarzony motocykl: GSXR

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Playerkidd » 18 wrz 2010, o 11:11

W tym wypadku przyczyn morze byc milion fakt jak nie rozbierzesz to nie zobaczysz
To że zapłaciłeś za dwa koła nie znaczy że musisz ich używać jednocześnie

Marcel
Posty: 308
Rejestracja: 31 lip 2010, o 00:06
Motocykl: S1000RR
Wymarzony motocykl: ---
Lokalizacja: OGL

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Marcel » 18 wrz 2010, o 11:38

to żes mu doradził nie wiele wiecej niz ja miszczu, najbardziej z tym morzem

Awatar użytkownika
Blaz
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2010, o 00:36
Motocykl: Suzuki GSX-R750
Lokalizacja: Bogoria - Staszów

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Blaz » 18 wrz 2010, o 12:17

Jeśli próbuje odpalić z rozrusznika to zegary gasną i ledwo co zakręca jakby padnięte aku tylko że aku jest ok i nawet pod prostownikiem próbowałem i wszystko przygasa i nie może zakręcić...

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 18 wrz 2010, o 12:24

Albo zatarł Ci się silnik co jest naprawdę mało prawdopodobne, no chyba, że nie zauważyłeś, że nie masz oleju. Albo przeskoczył Ci łańcuszek rozrządu. Powiedz mi czy da się go przepchnąć na luzie??

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

Awatar użytkownika
Remo
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 15:41
Motocykl: Gsx-R 750 K3
Wymarzony motocykl: new zx 10
Lokalizacja: Łódz

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Remo » 18 wrz 2010, o 12:57

Jeśli bedzie bardzo lekko kręcił i nie odpali to masz problem z rozrządem,bywają przypadki że ukręci sie wałek lub łańcuch pęknie,ale to wyczujesz tym że kreci bardzo lekko i nie zaskakuje.Jeśli nie masz nawet kontrolek to zacznij od elektryki -akumulator,moduł itd.Nie słyszałem o przypadku żeby rozrząd tak sie zakręcił,że zablokował silnik ?

Awatar użytkownika
Blaz
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2010, o 00:36
Motocykl: Suzuki GSX-R750
Lokalizacja: Bogoria - Staszów

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Blaz » 18 wrz 2010, o 13:14

Kontrolki i wszystko jest tylko jeśli chce rozrusznik zakręcić to tak mu ciężko ze przygasają... Na luzie można normalnie pchać i jest ok...

Awatar użytkownika
Blaz
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2010, o 00:36
Motocykl: Suzuki GSX-R750
Lokalizacja: Bogoria - Staszów

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Blaz » 18 wrz 2010, o 13:30

Eh nie moglem poprzedniego zedytowac nie wiem czemu wiec pisze drugi...
Zna ktoś dobrego mechanika ze świętokrzyskiego? ... Najlepiej jak najbliżej Staszowa.

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 18 wrz 2010, o 14:05

Jeśli na luzie możesz go pchać to zakładam, że wszystkie biegi masz i ze skrzynią wszystko w porządku. Wszystkie biegi są? Chyba, że wrzucasz bieg naciskasz sprzęgło i nie możesz pchnąć moto a koło tylne się sunie. Wtedy problem jest ze skrzynią. Ale zrób tak. Zdejmij siedzenia przednie, bak, owiewki boczne, wykręć wszystkie świece a następnie zdejmij pokrywę zaworów. I teraz uważnie przyjrzyj się temu co zobaczyłeś. Wszystkie śrubki pokryw wałków powinny być na swoim miejscu i dokręcone, łańcuszek rozrządu powinien być na zębatkach. Sprawdź, może pękł, zdarza się to baaardzo rzadko, aczkolwiek jest to możliwe. Jeśli nie zauważysz niczego niepokojącego to spróbuj zakręcić silnikiem za pomocą klucza, masz po prawej stronie taką pokrywkę którą się odkręca i wtedy ustawiasz wał na znaki i pierwszy tłok w GMP. Jeśli nie da się pokręcić silnikiem za pomocą klucza, musisz wykręcić napinacz rozrządu, zdjąć pokrywy wałków (tylko ostrożnie, odkręcasz na krzyż i co pół obrotu zaczynając od środka), a następnie zdjąć łańcuszek z wałków i wtedy spróbuj pokręcić. Jeśli się da, tzn, że przeskoczył CI rozrząd i musisz ustawić go na znaki tak jak być powinno. Oczywiście, jeśli zawory nie pocałowały się z tłokami.

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

Awatar użytkownika
Blaz
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 27 lip 2010, o 00:36
Motocykl: Suzuki GSX-R750
Lokalizacja: Bogoria - Staszów

Re: Gixx kaput :(

Nieprzeczytany post autor: Blaz » 18 wrz 2010, o 17:47

Rozkręciłem wszystko i tak patrząc na zawory i łańcuszek wszystko wygląda normalnie i wporządku ... Ruszając motorem na biegu i sprzęgle czuć opór i slychac stuki z dołu silnika...

ODPOWIEDZ