Nowe opony.

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
sebanik
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2019, o 00:42
Motocykl: GSX-R 1000 L7
Imię: Sebo
Skąd: Warszawa

Nowe opony.

Nieprzeczytany post autor: sebanik » 31 paź 2019, o 23:46

Serwus.
Na przyszły sezon szukam jakiś nowych opon do L17. Czy ktoś ma jakieś doświadczanie w szukaniu tzw. złotego środka? Otóż te z którymi moto wyjechało z fabryki bardzo fajnie radzi sobie na suchym i na zimnym (sprawdzone przy -1 stopnia) ale na mokrym przy 9-10 stopniach czuję się mocno niepewnie. Czuję, że tył leci tam gdzie chce. Przy trakcji ustawionej na 3 przy każdej studzience bądź innej nierówności silnik nadaje morsem.
W poprzednim moto (Hayka K8) założyłem Angel GT i byłem mega zadowolony. Czytałem, że niekoniecznie fajnie spisują one się z Gixem...

Awatar użytkownika
Ryniu
Posty: 445
Rejestracja: 8 lis 2015, o 15:53
Motocykl: GSX-R 1000 K8
Imię: Kamil
Skąd: Goleniów

Re: Nowe opony.

Nieprzeczytany post autor: Ryniu » 1 lis 2019, o 15:04

a jakie ma byc przeznaczenie opon?
zapierdzielanie na wiklach? przeloty autostradowe? lansowanie po miescie? okazyjne wypady na tor??

opony sie dobiera do stylu jazdy

Awatar użytkownika
PrzemekR
Posty: 281
Rejestracja: 20 sie 2018, o 11:20
Motocykl: Suzuki GSX-R 1000 R L7
Wymarzony motocykl: Ducati Panigale V4R
Imię: Przemek
Skąd: Września

Re: Nowe opony.

Nieprzeczytany post autor: PrzemekR » 4 lis 2019, o 07:52

Ja jeżdżę na takich jak wypuściła fabryka Bridgstone Battlax RS10 ale nie 190 a 200. Z definicji ta opona bardzo "średnio" nadaje się na mokry asfalt. O ile na ciepłym i zimnym ale SUCHYM trzyma bardzo ładnie i TC w zasadzie nie interweniuje, no to na mokrym a nawet wilgotnym już nie jest tak wesoło. No ale taka jest charakterystyka tej opony i mi osobiście pasuje bo unikam jazdy w deszczu. Jest tak jak Ryniu pisał - wybierasz gumę pod styl jazdy, a poza tym wiadomo że jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego :lol:
..:: To możliwość spełnienia marzeń sprawia, że życie jest tak fascynujące ::..

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Nowe opony.

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 7 lis 2019, o 14:47

masz 200 konnego sporta wiec wypadało by założyć do niego sportową lub hypersport oponę. złotego środka nigdy nie bedzie jeśli jednak wiekszosc Twoich przelotów to jakieś miasto itp to celowałbym coś w pokroju Rosso 3.
jeśli już typowo sportowa jazda i zalezy Ci na mega trzymaniu to już metzeler Racetek k3rr ja byłem w szoku jak "dobrze" trzymają na mokrym na drugim biegu dopiero powyzej chyba 7 czy 8tys obrotów zrywała przyczepność ale nie ma co sie oszukiwać jest to opona na suche tak jak twoje byłe RS10.
popatrz tez jeszcze rosso corse 2 lub bridg S22. Ewentualnie Dunlop TT. kumpel ma L7 mowił że ten bridg rs10 znikał mu w oczach dosłownie po chyba 1000 km nie miał juz opony a moto było na dotarciu jeszcze wiec nie pałował. ja nigdy nie miałem rs10 ale np rosso corsa czy k3rr powinny wytrzymać w granicach te 2.5 do 3 tys km oczywiscie ostrej jazdy nie turystycznej.

ODPOWIEDZ