płyn chłodniczy

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
woisid3
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 31 mar 2010, o 13:07
Motocykl: gsx-r 1000 k3

płyn chłodniczy

Nieprzeczytany post autor: woisid3 » 28 lip 2010, o 15:44

Witam wszystkich. Mam mały problem. Dziś zauważyłem w moim sprzecie (k3), że płyn chłodniczy w zbiorniczku jest poniżej kreski L . Kiedy rozgrzałem sprzęta płyn podniósł się znacznie powyżej stanu minimum, kiedy silnik stygnie znowu opada. Nie wiem więc czy mam dolewać płynu czy nie? Prosiłbym o poradę. Z góry serdecznie dziękuję. :D

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: płyn chłodniczy

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 28 lip 2010, o 19:49

Nie sugeruj sie plynem w zbiorniczku tylko w ukladzie wiec sprawdz na zimnym silniku czy masz pod korekjak tak to reszta jest nie wazna. To jest tylko zbiorniczek wyrownawczy i nie powinno sie do niego dolewac.
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

kalafiores
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 20:56
Motocykl: GSXR 1000 K6
Wymarzony motocykl: GSXR 1000 K6
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: płyn chłodniczy

Nieprzeczytany post autor: kalafiores » 20 paź 2010, o 18:46

Ciecz w miarę podgrzewania zaczyna się rozszerzać więc im większa temp. tym większa jej objętość. Na zbiorniczku jest podziałka od min. do max. Na zimnym silniku jeżeli w chłodnicy jest pod korek dolewamy pomiędzy i tyle.

Zapraszam Cię do przywitania się. Patryk T.

Edited by patrykt7

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: płyn chłodniczy

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 20 paź 2010, o 23:56

Płyn chłodniczy uzupełniamy pod kreskę maximum na zimnym silniku.

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

kalafiores
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 3 wrz 2010, o 20:56
Motocykl: GSXR 1000 K6
Wymarzony motocykl: GSXR 1000 K6
Lokalizacja: Kamienna Góra

Re: płyn chłodniczy

Nieprzeczytany post autor: kalafiores » 22 paź 2010, o 20:07

Jak nalejemy na zimnym silniku do chłodnicy pod korek, to po nagrzaniu i tak część płynu wypcha do zbiorniczka wyrównawczego. Więc nie ma sensu nalewanie do max.

Jeszcze się nie przywitałeś. Przypominam Ci o okazaniu kultury osobistej po raz drugi i ostatni.

Edited by patrykt7

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: płyn chłodniczy

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 22 paź 2010, o 22:27

Czy nie ma sensu, nie byłbym tego taki pewien. Poziom powinien mieścić się między min i max, z naciskiem na to drugie. Jak zalejesz do połowy między min i max, i przyjdą zimne noce, ciesz zmniejszy objętość jeszcze bardziej i co? Wtedy będzie już poniżej kreski min(low), a do takiej sytuacji przy rozruchu dopuścić nie powinniśmy.

Patryk T.
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

ODPOWIEDZ