Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Zamierzasz kupić motocykl, ale nie wiesz czy warto? Pokaż ofertę forumowiczom!
Regulamin forum
Motocykle do działu Ocena dodajemy według takiego schematu :
Model , Pojemność , Rocznik , Miejscowość Ogłoszenia / województwo
Przykład :
Gsxr 750 2005 Osowa / świętokrzyskie
Jest to podyktowane prostotą w późniejszym odszukaniu Interesującego Nas motocykla.
Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 8 kwie 2016, o 13:42

niestety mam vinu

szOOk
Posty: 97
Rejestracja: 3 mar 2015, o 23:24
Motocykl: Suzuki GSXR 600 k6
Imię: Łukasz
Skąd: Kalisz

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: szOOk » 13 kwie 2016, o 23:10

Jak już jestem w temacie to dorzucę swoje 3 grosze.

http://olx.pl/oferta/honda-cbr-600-rr-2 ... 5d77b76534 - Przez telefon,sprzęt jezdny,podrapana tylko prawa strona jak na zdjęciach.

Zajeżdżam na miejsce,sprzedający to 15/16 letni chłopak,ojciec za granicą. Otwiera garaż i moim oczom ukazuję się motocykl,którego wiedziałem że już nie kupie,ale co skoro już przyjechałem 170km w jedną stronę to chociaż obadam temat.
Plastiki,każdy plastik połamany,obdarty lub bez mocowań. (prawy ogon od spodu urwany kawałek plastiku 3x5cm,prawa owiewka cała przeslizgana bez zaczepów,pług z jednej strony jak i z drugiej nie przykręcony odchodzi od owiewek,wypełnienia pod bakiem jak i czachą,jak ruszyłem i podniosłem tak zostały mi w ręce w powietrzu. Stelaż od czachy spawany. Dekiel z prawej strony psiknięty sprejem,tak że góra silnika jak i zarówno kable są w srebrnym gównie,na dodatek oczko od oleju również dostało troche lakieru i ch** przez nie widać. Odpalam silnik niby wszystko oki,ale po chwili? Cebra się rozgrzała i trzyma cały czas 2-2,2k obrotów,chociaż dawno już powinna zmniejszyć z powodu rozgrzania silnika. Kręcę pokrętłem od obrotów (zero reakcji czy w lewo czy w prawo) nie wiem co było grane. Oleju w oczku ledwo było widać.No ogólnie sprzęt umęczony,wszystkie śruby zaśniedziałe w tarczach to w ogóle każda inna,śruba w ramie pordzewiała. Jak ktoś by się wybierał to stanowczo odradzam!! ;)

front247
Nowy
Nowy
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2013, o 13:56
Motocykl: gsxr 1000k1
Wymarzony motocykl: zx10r
Imię: Przemek
Skąd: Zielona Góra
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: front247 » 16 kwie 2016, o 20:05

witam
Chciałbym przestrzec przed motocyklem ktory dzis byłem ogladać. Przejechałem 500 km w obie strony plus laweta i okazało sie ze opis z aukcjii odbiega w kluczowych sprawach od rzeczywistoci.
Opis wydaje sie rzetelny sprzedajacy przez tel. takze wydawalo sie w mily rzetelny sposob przedstawił sprawe.
Niestety.
Na miejscu okazało sie ze jedna tarcza lata jak mucha po pustym pokoju..natychmiast do wymiany..druga troszke lepiej,w opisie aukcji ze tarcze w dobrym stanie. Druga sprawa wyg;lad zewnetrzny,w aukcjii ze w stanie idealnym i zadbany ! na miejscu ..motocykl jest wlasciwie z kazdej strony lekko porysowany,poobijany na baku 2-3 glebokie odpryski..nie do zobaczenia na foto. Reszta opisu rzetelna.
No i trzecia rzecz....gdybym nie popatrzył dokładnie....silnik zarzygany olejem...kiedy wyciagnałem reke spod miski..sprzedawca zszokowany mówi do mnie cytuje : oooo a to mnei pan zszokował ze tam cos cieknie,, Nie wie ze silnik cały w oleju w dodatku po zimie kiedy stoi?
Nawet nie odpalałem i nie robilem jazdy próbnej....uslyszałem tylkona odchodnym..przepraszam. Ale ponad 150 zł za podroz oszlo sie kapać. Motocykl w duzej mierze niezgodny z opisem oraz informacjami przez telefon...w tych kluczowych aspektach. A sprzedawca sie zarzekał ze jest motocyklista i nie wcisnał by miny bo tu chodzi o bezpieczenstwo...latajace tarcze i zalany olejem silnik ..hmm rezcywiscie wcale to nei wpływa na bezpieczenstwow litrowym sporcie. Odradzam zeby nie narazic sie na koszty. Wklejam link i skan z aukcjii.

http://olx.pl/oferta/suzuki-gsxr-1000-k ... d5c616e96c

kamillo210
Posty: 119
Rejestracja: 7 sty 2016, o 14:36
Motocykl: 1000 l0
Wymarzony motocykl: jest
Imię: kamil
Skąd: Augustów

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: kamillo210 » 17 kwie 2016, o 09:32

Ten gix 1000 k1 jeśli naprawdę ma tylko luz na tarczach i silnik się trochę poci to niewiem czego ty się spodziewasz po motocyklu za który ma 15 lat i kosztuje 10 tys więc myślę że nie na miejscu jest umieszczanie takich ogłoszeń w dziale MINY. - Już co niektórzy ostro przesądzają

qubis

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: qubis » 17 kwie 2016, o 10:08

kamillo210 pisze:Ten gix 1000 k1 jeśli naprawdę ma tylko luz na tarczach i silnik się trochę poci to niewiem czego ty się spodziewasz po motocyklu za który ma 15 lat i kosztuje 10 tys więc myślę że nie na miejscu jest umieszczanie takich ogłoszeń w dziale MINY. - Już co niektórzy ostro przesądzają
Tak to jest gdy chłop nie ma czym sie wysrać i mysli ze jak ktoś tanio sprzedaje sprzęt to robi komuś prezent i ze motocykl będzie nowy z salonu za pare tysiecy zl :lol:

front247
Nowy
Nowy
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2013, o 13:56
Motocykl: gsxr 1000k1
Wymarzony motocykl: zx10r
Imię: Przemek
Skąd: Zielona Góra
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: front247 » 17 kwie 2016, o 12:40

Umiesciłem w dziale mina dlatego ze sprzedawca w ogłoszeniu i przez telefon nie mówi prawdy,najzwyczajniej kłamie i udaje zdziwionego na miejscu...ja mialem gsxr 600 z 2001 roku..kurwa nie ma prawa zebym sprzedał motocykl do jazdy gdzie pod koła kapie olej..a tarcze sa do wyjebania.To juz lepiej od razu spryskac olejem oponki i wybrac sie w traske..Ogarnijcie sie. Ja tu nie mówie w ogole o cenie tylko o uczciwosci.Ja nie pojechałem tam kupic igły za 10 tys tylko pojechałem obejrzec sprzet który powinienen byc zgodny z opisem...
Gdyby sie tylko pocił to ...pewnie banał..ale zarzygany silnik ,owiewki olejem i kapie? Kurwa bez żartów :)i to po zimie..to co bedzie jak sie zagrzeje w lecie? haha
Jesli moderator uwaza ze moj post nei nadaje sie do dzialu to zawsze moze usunać. Ja tylko ostrzegam....bo jak przyjedzie jakis napalony łepek po te moto i nie spojrzy pod spód przy swietle dziennym to moze nie dojechac juz do domu.
pozdrawiam

qubis..gowno wiesz o moim stanie posiadania co za ile i dlaczego chce kupić.a piszesz takie dziecinne teksty...jakby ten motocykl kosztował 5 tysiecy tez bym go nawet nie odpalił...tu chodzi o stan a nie o cene za rocznik..Pojechałem go obejrzec tylkodlatego ze kupic ten model w odległosci 250km od Zielonej Góry to jak trafić 6 w totka....tych motocykli nie ma i tyle...a ja wole k1,k2, niz zapyziałe i brzydkie k5. z przodem jak kupa..eraz juz rozumiesz :)

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 1492
Rejestracja: 11 sie 2013, o 20:10
Motocykl: KAWA Z 1000
Wymarzony motocykl: juz były
Imię: Robert
Skąd: lubelskie
Lokalizacja: wojciechów lubelskie

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: dziadek » 17 kwie 2016, o 13:00

macias pisze:10 koła za 1000 K1 to nie jakaś niska cena. Raczej normalna i za tą cenę można oczekiwać motocykla w dobrym stanie. A skoro ten rzyga olejem i posiada dużo wad, to zostaje w tym dziale. I sie kuźwa przestańcie w kółko kłócić o każde gówno tylko wsiadać na motór i zapierdalać!
lubie to

qubis

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: qubis » 17 kwie 2016, o 13:27

Front 274 pierdolisz jak mały czesiu po dużym piwie. Twierdzac ze kupujesz tylko dla tego stary motocykl bo k5 jest brzydkie. To kup se k9 albo l012345 bo na k5 świat sie nie kończy. Chyba ze jestes fanem starych klocków.. :lol: :lol:

I nie sap mi tu sczawiku tylko z wypietą piersią przyjmuj słowa krytyki i nie próbuj kąsac ;)

Ps i szukaj kawy bo to przecież twój wymarzony motocykl a nie k1 k2 :lol:
Ostatnio zmieniony 17 kwie 2016, o 13:39 przez qubis, łącznie zmieniany 1 raz.

tomoo
Posty: 641
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:56
Motocykl: K10 tysionc
Imię: Tomek
Skąd: sci/krk

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: tomoo » 17 kwie 2016, o 13:32

nie wiem o co jest gównoburza, pojechał i zobaczył że się silnik poci i tarcze słabe. Opisał stan i bardzo dobrze

qubis

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: qubis » 17 kwie 2016, o 13:33

macias pisze:10 koła za 1000 K1 to nie jakaś niska cena. Raczej normalna i za tą cenę można oczekiwać motocykla w dobrym stanie. A skoro ten rzyga olejem i posiada dużo wad, to zostaje w tym dziale. I sie kuźwa przestańcie w kółko kłócić o każde gówno tylko wsiadać na motór i zapierdalać!
Maciej myślę sobie ze moze faktycznie chlopaczek mógł mie wiedzieć o tym oleju bo raczej jesli chciał sprzedać moto to chociaz by to wytarł przed ogladzinami najwyzej po przejażdżkce by cos pocieklo. Taka sama sytacjie miał tomson jak mi ogladala rsv4. Pojechal sie przejechać i pech ze poscil dekiel sprzęgła i jak wrócił to dopiero zobaczył a sprzedający w szoku:))) z rsv4 faktycznie zbieg okolicznosc byl ze olej poleciAL tego.dnia ;)

Ps myślę ze tym dziale powinny być zdjęcia konkretnych defektów zeby nie bylo ze ambicjie kupujacego przewyzaszly zawartość portfela kupujacego. Wszystko bylo by udokumentowane zdjeciami i może było by samemu swierdzic czy faktycznie opisy ma forum nie sa przezadzone jak te na allegro :D

qubis

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: qubis » 17 kwie 2016, o 14:18

Hehe wydawało mi sie ze 10k na litre k1 to troche za malo

front247
Nowy
Nowy
Posty: 34
Rejestracja: 18 sie 2013, o 13:56
Motocykl: gsxr 1000k1
Wymarzony motocykl: zx10r
Imię: Przemek
Skąd: Zielona Góra
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: front247 » 17 kwie 2016, o 18:02

Qubis jesli ja jestem szczawik to ty musisz naprawde byc ostro napakowany :)...
Słuchaj chłopcze..jaka krytyke na klate? Kuzwa człowieku wejdz w link i przeczytaj co pisze sprzedajacy tego litra.
Tarcze w dobrym stanie,hamulce w dobrym stanie,MOTOCYKL ZADBANY I CZYSTY,lakier zrobiony jakims specjalnym srodkiem. Przez telefon te same teksty. Wiec jade....na miejscu to wszystko sie okazuje nieprawdą. Rozumiesz ze tu chodzi o nierzetelnego sprzedawce a nie o k1 za 10k.
Wiec jesli gosc kłamie w zywe oczy a potem udaje greka to mi sie zapala czerwona lampka....i nagle co? olej sobie kapie....bez odpalenia silnika bez przejazdzki...to o czym on nei wiedział? Wiec nie wiem jaka ja ma krytyke przyjąć? Przeciez ja tylko opisuje suche fakty....jak mi nie wierzysz to zadzwon na te ogloszenie a potem jedz i obadaj moto...aczkolwiek sadze ze jesli sprzedawca czyta te forum to juz nie bedzie kitów wciskał. Gdyby mi powioedzial przez tel ze tarcze latają, na lakierze pełno rys i odprysków a z silnika gdzies wycieka olej to w zyciu bym nie pojechał,a co za tym idzie nie ostrzegał na forum nikogo bo przed czym skoro wszystko jest opisane. Takie działy jak ten służa jak sadze do tego zeby opisywac niezgodnosci opisów z konfrontacja na zywo...a nie zeby opisywac wszystkie rozbite moto...kurde jak cie czytam to masz jakies kłopoty z logiką.Rzeczywiscie wole zx6r ale znalezc zdrowa jeszcze trudniej niz gixa..co zrobic:)
ok zamykamy te przepychanki bo smietnik wychodzi ;)
pozdrawiam

qubis

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: qubis » 17 kwie 2016, o 19:08

front247 pisze:Qubis jesli ja jestem szczawik to ty musisz naprawde byc ostro napakowany :)...
Słuchaj chłopcze..jaka krytyke na klate? Kuzwa człowieku wejdz w link i przeczytaj co pisze sprzedajacy tego litra.
Tarcze w dobrym stanie,hamulce w dobrym stanie,MOTOCYKL ZADBANY I CZYSTY,lakier zrobiony jakims specjalnym srodkiem. Przez telefon te same teksty. Wiec jade....na miejscu to wszystko sie okazuje nieprawdą. Rozumiesz ze tu chodzi o nierzetelnego sprzedawce a nie o k1 za 10k.
Wiec jesli gosc kłamie w zywe oczy a potem udaje greka to mi sie zapala czerwona lampka....i nagle co? olej sobie kapie....bez odpalenia silnika bez przejazdzki...to o czym on nei wiedział? Wiec nie wiem jaka ja ma krytyke przyjąć? Przeciez ja tylko opisuje suche fakty....jak mi nie wierzysz to zadzwon na te ogloszenie a potem jedz i obadaj moto...aczkolwiek sadze ze jesli sprzedawca czyta te forum to juz nie bedzie kitów wciskał. Gdyby mi powioedzial przez tel ze tarcze latają, na lakierze pełno rys i odprysków a z silnika gdzies wycieka olej to w zyciu bym nie pojechał,a co za tym idzie nie ostrzegał na forum nikogo bo przed czym skoro wszystko jest opisane. Takie działy jak ten służa jak sadze do tego zeby opisywac niezgodnosci opisów z konfrontacja na zywo...a nie zeby opisywac wszystkie rozbite moto...kurde jak cie czytam to masz jakies kłopoty z logiką.Rzeczywiscie wole zx6r ale znalezc zdrowa jeszcze trudniej niz gixa..co zrobic:)
ok zamykamy te przepychanki bo smietnik wychodzi ;)
pozdrawiam
Chudy raczej nie jestem. Widze ze zycie nie nauczyło cie ze nie trzeba bYć mocno napakowanym żeby komus mocno przypierdolic :lol: a duzy glosniej upada
Na ale dobra moze mogłeś być nie do końca zadowolony.
Co do logiki to faktycznie nie rozumiem dlaczego nie szukasz kawy tylko gsxr jedno i drugie ciężko znaleźć ale jeśli dysponuje sie odpowiednia flota to można poszukać tez za granica a nie tylko gowien w polsce. A jesli to dla Ciebie tez nie jest logiczne to hehhe masz problem ;) a sprzedawca twojego gixa na pewno nie jest z tego forum;)

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 17 kwie 2016, o 22:02

Dobrze ze tylko 150 zeta poszlo w bloto a nie caly weekend i tysiac lub wiecej na wycieczke przez cala Polske ;) "Rzycie óczy" :lol:

aalex
Posty: 135
Rejestracja: 10 mar 2015, o 12:30
Motocykl: GSX-R 750 K7
Imię: Mariusz
Skąd: Katowice

Re: Uwaga mina! Czyli ulepy obejrzane na żywo itp.

Nieprzeczytany post autor: aalex » 17 kwie 2016, o 23:52

front ostrzega potencjalnych kupców przed zrobieniem niepotrzebnej wycieczki i wyrzuceniu kasy w błoto, a ty qubis jeszcze masz do Niego pretensje, nosz kur.a

ODPOWIEDZ