MotoGP 2016

MotoGP, WMMP, FMX i inne.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 10 lis 2015, o 19:51

Poprzedni sezon zamknięty, przygotowania do nowego ruszyły a więc lecimy z nowym tematem :)
Jakie są wasze typy co pierwszych trzech miejsc w generalce?
Kto się wybiera do Czech?

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 10 lis 2015, o 20:03

Powiem szczerze że życzyłbym Daniemu Pedrosie wygranej :) Zasługuje na to bez dwóch zdań :D

Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 10 lis 2015, o 20:05

dokladnie tez pomyslalem o pedrosie niech chlopak zdobedzie w koncu to mistrzostwo w klasie krolewskiej :)

na pewno 93, 46, 99 beda w dobrej formie.... ale licze ze zaskoczy Nas tez suzuki :) no i jeszcze dukaty :)
Obrazek

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 10 lis 2015, o 22:00

Zobaczymy jak się wszystko rozwinie ;) Dani faktycznie po tylu niepowodzeniach mógłby w końcu coś ugrać, jednak na razie więcej "komplikacji" i to dla wszystkich.
Dziś był pierwszy dzień testów w Valencii otwierający sezon 2016. Trochę oglądałem, więc takie małe podsumowanie tego co się działo. Przede wszystkim zmiany - nowe opony Michelin, ujednolicona elektronika, więcej paliwa, likwidacja kategorii open. Co do opon niestety było dziś sporo wywrotek z powodu uślizgów przodu, jednak mniej niż miało to miejsce wcześniej. Zawodnicy pracują teraz głownie nad poprawą balansu motocykla pod nowe opony, tak by przód był lepiej dociążony. Jest też dobra wiadomość odnośnie tych opon - na prośbę zawodników Michelin przygotował nowy typ intermediate, który przeznaczony jest do jazy w warunkach gdy nie jest ani definitywnie sucho ani mokro. Taki niby slick z malutkim bieżnikiem.
Obrazek
Generalnie czasy nie odbiegały jakoś bardzo mocno od tych z poprzedniego wyścigu, Marquez zrobił najlepszy czas (1:31:551), Viniales na Suzuki z dobra 4 pozycją.
Co do Suzuki, to była na żywo rozmowa z Davide Brivio (szef projektu Suzuki), który powiedział, że na 100% od Kataru będzie nowy silnik oraz skrzynia seamless, i być może nawet nowa rama. Co do skrzyni to w zasadzie już ją mają, ale nie widzieli sensu by na ostatnią rundę ją wprowadzać, ponieważ i tak trzeba to będzie teraz dostosować wszystko do elektroniki. Brivio zapytany o to jak widzi to co się dzieje teraz z Doktorem (kiedyś z nim współpracował w Yamasze) powiedział, że Valentino potrzebuje teraz dwóch miesięcy, by się otrząsnąć i pogodzić z tym co się stało, ale zapewne dzięki temu wróci mocniejszy tak jak to miało miejsce po 2006 roku.
Honda dostała nowy łagodniejszy piec, jednak rama została tegoroczna. Marquez jechał praktycznie w takim stylu tak jak w 2014, co może nie do końca dobrze wróżyć rywalizacji, jednak na początku zaliczył konkretnego dzwona już na drugim okrążeniu. No ale czas pokaże, nie wszystkie ekipy mają już nowe motocykle. Yamaha z nową M1'ką, w której wlew paliwa jest za siedzeniem.
Obrazek
Jeśli chodzi o stawkę, to jest trochę roszad, ale i jeden debiutant, Tito Rabat wskakuje na stare miejsce Reddinga, wygląda na to że już na starcie wygrał rookie of the year :D

Na razie tak to wygląda, jutro też zerknę może jeszcze jakieś ciekawe nowości ujrzą światło dzienne.
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 10 lis 2015, o 22:21

Pawie jak 2ct :lol: fanie opisane dzięki za relację Mateusz :)

Awatar użytkownika
droi8d
Posty: 286
Rejestracja: 27 wrz 2013, o 14:17
Motocykl: 1000 K8
Wymarzony motocykl: HP4
Imię: Damian
Skąd: Wawa

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: droi8d » 10 lis 2015, o 22:28

Po cichu liczę że do walki włączy się Andrea Iannone, który w tym sezonie skoczył o 5 oczek względem sezonu poprzedniego, oraz że suzuki też dołoży swoje 3 grosze tak jak to obiecali przed rozpoczęciem sezonu 2015, który to mieli traktować jako testowy. Za nudno jest poza czołówką.
A co do Brna to w tym sezonie chciałbym się wybrać.

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 10 lis 2015, o 22:36

Generalnie mogłoby się trochę coś pozmieniać aby na przodzie były większe roszady a Iannone również byłby mile widziany na przodzie stawki ;) Dla mnie w sumie zmiany poszły raczej w dobrą stronę więc powinno być ciekawiej :D Likwidacja OPEN zdecydowanie tak nikomu to niepotrzebne było a ja sam nawet nie wiem kto tam w ogóle wygrał chociaż nie opuściłem ani jednego wyścigu :lol:
Jak się uda to też chciałbym pojechać do Brna tylko muszę sobie szybciej bilet załatwić a nie w dniu wyścigu jak ostatnio moi koledzy hehe

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 11 lis 2015, o 18:42

Dokładnie, zmiany raczej ku lepszemu, łączone czasy testów to pokazały, chyba 15 zawodników zmieściło się w 1 sekundzie, natomiast cała stawka etatowa w 2s.
Dziś podobnie jak wczoraj Marquez z najlepszym tempem, pół sekundy lepiej niż wczoraj. Patrząc na czasy świetna postawa zawodników Suzuki, Viniales testy ukończył na 2 miejscu, Aleix Espargaro na 4. Oby był to jakiś dobry prognostyk na nowy sezon :) Poza tym z tego co widziałem nowe Yamahy są teraz odpalane "na wiertarę" zamiast rolek tak jak widzieliśmy to do tej pory w Dukatach. Lorenzo korzystał głównie z nowego modelu, natomiast Rossi nie był do niego do końca przekonany i więcej czasu spędził na maszynie z ubiegłego sezonu.
Dzisiejszy dzień zdominowała kolejna plotka o możliwym powrocie Stonera. Jak się okazuje nie taka do końca plotka, gdyż był na żywo wywiad z kimśtam z Ducati i powiedzieli, że bardzo chętnie by z Casey'em nawiązali współpracę jako kierowcą testowym i jest to bardzo możliwe, jednak do końca roku Stoner ma umowę z Hondą, więc ew. konkrety poznamy dopiero po nowym roku.
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

Awatar użytkownika
dziurekk
Posty: 744
Rejestracja: 11 lis 2014, o 18:03
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Rafał
Skąd: .PL.

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: dziurekk » 11 lis 2015, o 21:25

Brono ja planuję w nadchodzącym sezonie i jakby ktoś już coś wiedział gdzie najlepiej kupić bilet i w jakim sektorze i gdzie się wszyscy pakujemy dawać znać :D

Zapomniałem MotoGP potwierdzone już że będzie w Czechach na 100%? Bo jeszcze niedawno na oficjalnej liście stało pod znakiem zapytania.
„Nie można pomóc wszystkim, ale każdy może pomóc komuś.”

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 11 lis 2015, o 22:09

http://www.global-tickets.com/en/Sport/ ... -Brno.html
Ja cholera w pracy mam problem z braniem wolnego więc póki co nie kupuję biletu, ale bardzo bym chciał się wybrać tam wreszcie.
Ja ciągle kibicuję Rossiemu ale jak nie on to niech Dani zdobędzie mistrzostwo :)

michu84
Posty: 83
Rejestracja: 13 mar 2015, o 22:08
Motocykl: GSX-R 1000 K1
Wymarzony motocykl: Ducati 899 , 1199
Imię: Michał
Skąd: Bielsko-Biała

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: michu84 » 12 lis 2015, o 18:51

Jak się znajdzie ekipa co by jechała do Czech to się zabieram. dajcie wcześniej znać i kupuje bilecik. pamiętajcie o mnie hehe .... pozdro

Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 13 lis 2015, o 11:08

dziurekk pisze:Brono ja planuję w nadchodzącym sezonie i jakby ktoś już coś wiedział gdzie najlepiej kupić bilet i w jakim sektorze i gdzie się wszyscy pakujemy dawać znać :D

Zapomniałem MotoGP potwierdzone już że będzie w Czechach na 100%? Bo jeszcze niedawno na oficjalnej liście stało pod znakiem zapytania.
potwierdzone nawet na 5 kolejnych sezonow ;)
Obrazek

Awatar użytkownika
woznyman
Posty: 573
Rejestracja: 30 cze 2014, o 11:32
Motocykl: trzi ćwierci
Wymarzony motocykl: desmo
Imię: Rafał
Skąd: zewsząd

Nieprzeczytany post autor: woznyman » 13 lis 2015, o 13:31

Ale jakby tak głupiego pizdolorka wy... zwolnili z obowiązku i zamiast niego wrzucili na konia Aleix'a to kto wie czy nie byłoby nowego nowego mistrza, choć kibicuję żeby dokonał tego w Suzuki

Jest jeszcze kilka innych nazwisk, którym brakuje sprzętu

Awatar użytkownika
bartekst87
Posty: 279
Rejestracja: 25 sty 2013, o 23:42
Motocykl: Suzuki GSX-R 750 k8
Imię: Bartek
Skąd: Konin

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: bartekst87 » 14 lis 2015, o 18:00

kiedy będzie terminarz wyścigów sezonu 2016?

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: MotoGP 2016

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 14 lis 2015, o 19:39

GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

ODPOWIEDZ