[S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Oferty sprzedaży części i akcesoriów.
piotrek15
Posty: 50
Rejestracja: 26 sty 2011, o 19:03
Motocykl: Yamaha XP 500
Wymarzony motocykl: Już mam
Imię: Piotr
Skąd: Konstancin
Lokalizacja: Konstancin

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: piotrek15 » 22 mar 2016, o 15:13

Siema jak ktoś chce to mam wyświetlacz biegów kupiony od kolegi matix19, ale go niemontowałem lezy w domu i sie kurzy. Jak coś to sie dogadamy.

Awatar użytkownika
pablogixx
Posty: 1394
Rejestracja: 19 sie 2014, o 11:38
Motocykl: yamaha r6 rj09
Wymarzony motocykl: Suzuki gsxr 600/750 K6
Imię: Paweł
Skąd: TSZ
Lokalizacja: Połaniec / Kielce

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: pablogixx » 22 mar 2016, o 16:58

Z opcja tre ?

piotrek15
Posty: 50
Rejestracja: 26 sty 2011, o 19:03
Motocykl: Yamaha XP 500
Wymarzony motocykl: Już mam
Imię: Piotr
Skąd: Konstancin
Lokalizacja: Konstancin

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: piotrek15 » 22 mar 2016, o 20:00

Kupiłem z tre, ale tre podłączyłem a wyświetlacza nie podłączałem :D

tomoo
Posty: 641
Rejestracja: 4 maja 2014, o 14:56
Motocykl: K10 tysionc
Imię: Tomek
Skąd: sci/krk

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: tomoo » 22 mar 2016, o 20:40

z tego co pamiętam to montaż tego tre jest konieczny do zamontowania wyświetlacza

piotrek15
Posty: 50
Rejestracja: 26 sty 2011, o 19:03
Motocykl: Yamaha XP 500
Wymarzony motocykl: Już mam
Imię: Piotr
Skąd: Konstancin
Lokalizacja: Konstancin

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: piotrek15 » 22 mar 2016, o 20:52

Czemu? Wyswietlacz działa nawet pod zasilaczem 12v w zaleznosci na który kabel podasz naiecie taką cyfre pokazuje. Podlanczasz go pod czujnik luzu.

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 22 mar 2016, o 21:55

Nie wiem czy na tym forum pisałem o tym... Ale nawet jeśli tak to przypomnę. Taki wyświetlacz ma szansę działać poprawnie bez TRE tylko jeśli przerobimy czujnik luzu. Sprawa polega na tym, że w czujniku wszystkie piny od każdego biegu są ze sobą zwarte poprzez rezystory, które wykorzystuje ECM do odczytania jaki aktualnie zapięty jest bieg (mierząc opór czerwonego kabla do masy). Dla rozjaśnienia schemacik:

Obrazek

Więc podpinając ten wyświetlacz do czujnika biegów w takim stanie w jakim on jest, uzyskamy taki efekt, że na wyświetlaczu cały czas będzie świecić słaba "8" (bo wszystkie segmenty będą odpalane ponieważ prąd popłynie przez te rezystory, dokładniej mówiąc jakikolwiek bieg nie będzie wbity - wyłączając luz - to i tak masę dostanie każdy pin idący od wyświetlacza) a poprawna cyfra będzie świecić na tle tej ósemki trochę mocniej. Tutaj dla zobrazowania filmik z czasów gdy robiłem swój wyświetlacz jak to wygląda:



Nagrałem wtedy ten filmik bo konsultowałem się z Suzukibulika co by mogło być nie tak, że to nie działa. No i wpadłem na pomysł, by dać pomiędzy te rezystory na płytce dodatkowe diody prostownicze, tak by prąd płynął przez nie tylko w kierunku masy (co zapewni poprawny opór do masy dla ECM i zapobiegnie "cofaniu się" prądu przez te rezystory. Dla każdego biegu wylutowałem jedną nóżkę rezystora i wstawiłem pomiędzy diodę prostowniczą. Wyświetlacz od wtedy działał bezproblemowo przez ponad rok bez żadnego TRE, aż w końcu i tak je zamontowałem. W każdej chwili mogę wrócić do zwykłej wersji, ale i tak planuję zrobić wyłącznik do swojego smart TRE.

W matixowej wersji z tego co pamiętam trzeba było zupełnie wywalić tę płytkę w czujniku biegów (jak ktoś nie chce, to może tylko wylutować te rezystory), kable przylutowac bezpośrednio do pinów i dać na stałe TRE bo inaczej komp by wtedy wariował (a raczej miał cały czas mapę z luzu).
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

Awatar użytkownika
matix19
Posty: 1034
Rejestracja: 1 cze 2010, o 09:08
Motocykl: ZX10R 3gen
Wymarzony motocykl: RSV4
Imię: Mateusz
Skąd: Ostrołęka

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: matix19 » 23 mar 2016, o 17:10

Dobrze kombinujesz Pawlus, ja zalecałem wywalanie płytki bo ludzie nie umieli wydłubać tej białej masy bez uszkodzenia płytki

Awatar użytkownika
Damiano
Nowy
Nowy
Posty: 48
Rejestracja: 22 lis 2012, o 16:02
Motocykl: K1 1000
Wymarzony motocykl: Niezawodny
Imię: Damian
Skąd: Mińsk Maz

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: Damiano » 24 kwie 2016, o 18:54

Mam pytanie natury technicznej,

chodzi mi o kabelek od TRE (niebieski) który idzie od kostki TRE do czujnika luzu, czy musi być przylutowany do kostki czujnika w swoje miejsce?
ja to planuję tak zrobić że przeciąłem w połowie wiązkę ( czujnik biegów - czarna kostka) żeby mi się to lepiej i łatwiej lutowało na stole a potem sczepić wiązkę na motocyklu
i główne pytanie, czy tam mogę po prostu gdy będę łączyć niebieski z niebieskim (0- na wyświetlaczu) dołączyć czujnik luzu do nich? (ten idący już do kostki TRE) ? chyba powinno działać poprawnie?

Awatar użytkownika
Maciej85
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 maja 2014, o 14:25
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Maciej
Skąd: Poznań

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: Maciej85 » 25 kwie 2016, o 07:49

A czy podłączenie wyświetlacza metodą o której mówi Pawlus dwa posty wyżej, (dać pomiędzy te rezystory na płytce dodatkowe diody prostownicze) i podłączając TRE takie z allegro http://allegro.pl/inteligentne-tre-suzu ... 16701.html czy to nie będzie się gryzło i będzie działało poprawnie?

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 25 kwie 2016, o 11:36

Będzie jak najbardziej OK, u mnie tak właśnie jest teraz, z tym że TRE mam samoróbkę ale to nie ma znaczenia bo to to samo jest :) Tylko pamiętaj, że diody mają przewodzić prąd w kierunku masy (tych pinów do których lutujesz kable od wyświetlacza) a w drugą stronę zaporowo. Ja dałem 1N4007 bo takie akurat miałem, ale pewnie dadzą radę dowolne z serii 1N.

Tak to ma być mniej więcej:
Obrazek
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

Awatar użytkownika
Maciej85
Nowy
Nowy
Posty: 9
Rejestracja: 7 maja 2014, o 14:25
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Maciej
Skąd: Poznań

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: Maciej85 » 25 kwie 2016, o 20:14

No i pięknie ;) dziękuje bardzo za odpowiedź

Awatar użytkownika
Damiano
Nowy
Nowy
Posty: 48
Rejestracja: 22 lis 2012, o 16:02
Motocykl: K1 1000
Wymarzony motocykl: Niezawodny
Imię: Damian
Skąd: Mińsk Maz

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: Damiano » 26 kwie 2016, o 10:28

Damiano pisze:Mam pytanie natury technicznej,

chodzi mi o kabelek od TRE (niebieski) który idzie od kostki TRE do czujnika luzu, czy musi być przylutowany do kostki czujnika w swoje miejsce?
ja to planuję tak zrobić że przeciąłem w połowie wiązkę ( czujnik biegów - czarna kostka) żeby mi się to lepiej i łatwiej lutowało na stole a potem sczepić wiązkę na motocyklu
i główne pytanie, czy tam mogę po prostu gdy będę łączyć niebieski z niebieskim (0- na wyświetlaczu) dołączyć czujnik luzu do nich? (ten idący już do kostki TRE) ? chyba powinno działać poprawnie?
ok, podłączyłem, działa :) gdyby ktoś kiedyś się zastanawiał to można to zrobić w taki sposób

dudi1985
Nowy
Nowy
Posty: 13
Rejestracja: 19 mar 2012, o 12:48
Motocykl: gsxr 600 k4
Wymarzony motocykl: gsxr 1000 k11

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: dudi1985 » 17 cze 2020, o 22:32

Witam,

Kilka lat temu zakupilem TRE + wyswietlacz biegow, ale niestety przy 2gim podejsciu do instalacji zgubilem gdzies instrukcje, chodzi mi bardzij o lutowanie kabli, w ktore piny? Ma ktos moze z Was na zbyciu?

Pozdrawiam.
Przemysław
"Dudi" Dudinho
gsxr 600 k4

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: [S] Sprzedam wyświetlacze biegów

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 19 cze 2020, o 16:48

Tre to lepiej se flashowac na ECU. Ja ma zrobione TRE w 750 na ECU. Fabryczny wyswietlacz biegów przynajmniej wciaz dziala. Do tego exup wywalone i mapa pod pełen układ. Skodza kady na te układziki.

ODPOWIEDZ