Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Oferty zakupu części i akcesoriów .
arqs
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 21:37
Motocykl: GSXR 600 K3/750 K5

Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: arqs » 15 wrz 2010, o 22:29

Szukam klamotów do K5 (i przy okazji kilka malych pytań)

- reflektor (od 1000 wygląda tak samo, pasuje?)
- czasza
- szyba
- stelaz przod
- licznik
- owiewka lewa
- wlot powietrza lewy (z gumą)
- klamki (jedna jest przyszlifowana, ale nietypowe, więc potrzebuje dwóch)
- manetki
- prawy podnożek kierowcy
- dźwignia hamulca nożnego

fubu
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2010, o 18:16
Motocykl: gsxr k4 750
Wymarzony motocykl: k5 1000

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: fubu » 4 lis 2010, o 21:44

reflektor nie pasuje od 1000. Czemu chcesz wymienić, pokaż zdjęcie może da się naprawić, jak masz urwane uchwyty to naprawa 20-30zł / uchwyt. cena reflektora to 500zł po co kupować od 1000??
stelaże przód kup sobie na owiewki24.pl bo na allegro 95 to popekane i spawane, a takie spawane znów pękną, trzeba dobrze pospawać żeby było ok, a jak kupujesz pospawane to nie wiesz nigdy jak to jest zrobione..
Pozdro i powodzenia jakby coś to pytaj, chętnie pomogę, bo niedawno też składałem takiego sprzęta sobie..

arqs
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 21:37
Motocykl: GSXR 600 K3/750 K5

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: arqs » 4 lis 2010, o 22:08

reflektora nie mam w ogole, musze go kupic i tyle, stad pytanie o 1000, ale jak sie nie da to temat nieaktualny.

jesli chodzi o stelaz to mam pekniety, wiec do spawania lub wymiany. Pękniecie jest jakies 7-10cm od krawedzi koncowej mocowania lusterka. Dobrze zespawany to jaki?


czy korzystales z zamiennikow oryginalnych owiewek?

Awatar użytkownika
mobsterek
Nowy
Nowy
Posty: 35
Rejestracja: 10 paź 2010, o 21:43
Motocykl: 1000 K4

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: mobsterek » 5 lis 2010, o 21:55

Czytałem tu i ówdzie ze te plastiki "nie oryginalne" to jakaś lipa jest , nie pasuję otwory i takie tam .

Cytuje :

Co do lakierowania to wszystko ok, kolory ładne.
Ale kurwa żaden plastik nie pasował do drugiego, otwory były w innych miejscach. Musiałem niektóre rzeczy szlifować, w innych powiekszać otwory, a w zadupku w ogóle nie było dziur. Były nawet nie odcięte wlewy z formy.
Warto dodać że te plastiki były strasznie twarde i sztywne bo to zwykła żywica z płótnem.
Mając jakieś tam doświadczenie wszystko składałem około 7 godzin.
Jakoś to poskładałem do kupy, ale te małe chińskie rączki co to zrobiły (później się okazało) to bym ujebał przy samej dupie.
Po kilku dniach jazdy w niektórych miejscach pojawiły się pęknięcia (głównie w miejscu przykręcania do ramy.
Oryginalne plastiki są miękkie i się bez problemu wyginają a te ni chuja. Na naszych gładkich drogach bez dziur poprostu nie wytrzymały naprężeń.
No to się wkórwiłem na maxa, dzwonię do gościa co mi to sprzedał a on mi na to że niemożliwe że nie pasuje. No to mu wysłałem foty pęknięć.

Reasumując : nigdy więcej chińskiego gówna.
Sprawdź dwa razy zanim kupisz, ale bierz poprawkę, że jak jeden oryginalny plastik kosztuje +/ - 500 zł to komplet 24 sztuk nie może być dobry za 1800 zł.
_________________

fubu
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2010, o 18:16
Motocykl: gsxr k4 750
Wymarzony motocykl: k5 1000

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: fubu » 6 lis 2010, o 21:27

kupowałem cale plastiki oryginalne na allegro i dawałem do malowania, bo moj gixx jest czarno żółty to i tak nie znalazłbym pod kolor.
stelaż na Twoim miejscu dalbym do pospawania, dobrze pospawany to znaczy tak, ze wycinasz w miejscu pęknięcia rowek z kształcie trójkąta (przekroj) i zalewasz aluminium (spawasz) bo niektórzy zlączą oba elementy do siebie i obspawują dookoła...taki spaw jest glębokości około 2mm i potem pęka.
Co do chinskich owiewek to slysząlem dokładnie to co kolega powyżej napisał, ale na własnej skórze nie doświadczyłem tego.
Powiem tylko tyle, że lakieru do suzuki nie domieszasz po kodzie tylko można dobrać w lakierni, bo lakiery suzuki po 2002 chyba roku sa kodowane i nie idzie zrobić oryginalnego lakieru!?
A co do naklejek to nie polecam zamawiac z grafnet.eu - jakość jest lipna kolory nie takie (przy najmniej u mnie byly inne) i widać kwadraty (słaba rozdzielczość)
no i ceny też nie są niskie..

Awatar użytkownika
mobsterek
Nowy
Nowy
Posty: 35
Rejestracja: 10 paź 2010, o 21:43
Motocykl: 1000 K4

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: mobsterek » 7 lis 2010, o 11:53

fubu pisze: A co do naklejek to nie polecam zamawiac z grafnet.eu - jakość jest lipna kolory nie takie (przy najmniej u mnie byly inne) i widać kwadraty (słaba rozdzielczość)
no i ceny też nie są niskie..
Masz moze jakiś inny pomysł ?? Bo chyba oprócz nich to nikt nie robi czegoś takiego chyba ze metoda "chałupnicza" ??

fubu
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2010, o 18:16
Motocykl: gsxr k4 750
Wymarzony motocykl: k5 1000

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: fubu » 7 lis 2010, o 17:31

poszukaj na allegro, ja kupiłem napisy suzuki duże na boczne owiewki i małe na czache i zadupek, "S" na bak na 40zł na allegro i są dobrej jakości, minimalnie różnią się odcieniem, ale nie tak jak z grafnetu, bo tam to jest zupełnie inny kolor! Podobno mozna w grafnecie zamówić próbki folii i dobierać ale ja tak nie robiłem. Zamówiłem "oryginalne" naklejki na motor w moim malowaniu z przekonaniem, ze mam do czynienia z profesjonalistami..
ja kupowałem z linegraf mają naklejki na allegro linegraf@interia.pl to mail do nich. chałupniczo tylko naklejki na zadupek bo nigdzie nie znalazłem w moim kolorze,

Awatar użytkownika
mobsterek
Nowy
Nowy
Posty: 35
Rejestracja: 10 paź 2010, o 21:43
Motocykl: 1000 K4

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: mobsterek » 8 lis 2010, o 19:03

Dzieki fubu za podpowiedź , wiesz ile zapytań tyle odpowiedz . Mój kolo robił w zeszłym roku K3 tą wersję ceglasto-czarną brał z Grafnetu i był zadowolony a moto wyglądało naprawdę jak salonówka . W moim lakierowaniu grafnet nie daje rady zrobić przejścia z karbonu w białe i maluje tam jakieś kropki więc chyba trochę pedalsko ;) a jak nie to jebutnę go na czarno i bedzie siać zło ;)

Awatar użytkownika
mobsterek
Nowy
Nowy
Posty: 35
Rejestracja: 10 paź 2010, o 21:43
Motocykl: 1000 K4

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: mobsterek » 7 sty 2011, o 18:31

fubu pisze: A co do naklejek to nie polecam zamawiac z grafnet.eu - jakość jest lipna kolory nie takie (przy najmniej u mnie byly inne) i widać kwadraty (słaba rozdzielczość)
no i ceny też nie są niskie..
Mimo ze ostrzegałeś i tak zakupiłem ponieważ inni zachęcali . Nie mniej jednak zgadzam się z Tobą w 100% to jest nie porozumienie . Przynajmniej w moim malowaniu zarówno kolorystyka jak i proporcje pewnego elementu zwaliły mnie z nóg juz przy otwarciu mocno oczekiwaniej paczki bez przymierzania pod moto .
Aczkolwiek po mailowej wymianie poglądów co do wykonania nie robiono mi problemów ze zwrotem naklejek i kaski !! Takze chwała im za to !!

arqs
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 21:37
Motocykl: GSXR 600 K3/750 K5

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: arqs » 7 sty 2011, o 19:09

z chinczyków zdecydowanie zrezygnowałem, chciałem poznać waszą opinię w temacie. Mam znajomego, który kupił je na K3 i była masa problemów z dopasowaniem. Udało mi się kupić prawie cały zestaw oryginałów w bardzo dobrym stanie (jakiś tam uchwyt urwany + pęknięcie w od śruby w okolicach mocowania do ramy - kosmetyka do naprawy).

@mobsterek możesz mi podesłać kilka zdjęć swojej K4? wyglada na to ze mam to wlasnie malowanie, a bede musial odswiezyc swoj pierwotny ogon.


wciaz szukam:

- szyby

Awatar użytkownika
mobsterek
Nowy
Nowy
Posty: 35
Rejestracja: 10 paź 2010, o 21:43
Motocykl: 1000 K4

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: mobsterek » 9 sty 2011, o 22:32

arqs masz maila !!

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 11 sty 2011, o 18:19

Arqs a kupiłeś już klamki bo mam komplet oryginalnych ?
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

arqs
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 15 wrz 2010, o 21:37
Motocykl: GSXR 600 K3/750 K5

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: arqs » 27 sty 2011, o 13:18

Rudisz na razie nie kupilem, stwierdzilem ze poki co wystartuje z ta jedna przyrysowana, dzialajaca. Jaka cena tych oryginalow? Wyslij mi PW z linkiem do zdjecia jakiegos.

Panowie wciąż potrzebuje szybę + ewentualnie śrubki do owiewek bo mi rozkradli.., reszta się już właściwie skompletowała i jest zamontowana. Wyglada powalajaco :) i juz jestem zakochany w nowym egzemplarzu. Problem mam natomiast z uruchomieniem Su. Zamontowany jest alarm, ale wydaje sie działac prawidlowo, bo po wypieciu go i tak jest dalej to samo.

Przede wszystkim po wrzuceniu luzu, na liczniku nie swieci "N", nie moge jej tez odpalic. Po przekreceniu zaplonu i wlaczeniu pompy paliwa w sumie nic sie nie dzieje, rozrusznik tez nie kreci. Nie swieci zadne FI. Brakowalo mi wiazki przedniej i myslalem ze moze od tego cos zalezy (niepodlaczony licznik swiatla itp). Pompa na pewno dziala i rozrusznik tez. Sprawdzony bezposrednio. Czy w tym motocyklu jest jakis przycisk bezpieczenstwa tak jak ma to miejsce np w samochodach Renault, ze po przekroczeniu jakiejs wartosci "G" odcina zaplon i trzeba go na nowo uzbroic? Moj moto byl slizgany i sie zastanawiam czy cos takiego nie odpalilo?

Awatar użytkownika
Rudisz
Posty: 649
Rejestracja: 21 kwie 2010, o 12:42
Motocykl: 1000 K6
Wymarzony motocykl: K6 1000
Lokalizacja: Brzozów / Rzeszów

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: Rudisz » 28 sty 2011, o 08:54

CO do moich klamek to z 200zl za komplet a zdjecie? wygladaja tak jak kazde oryginaly.
Co do twojego problemu nie wiem co w nim bylo rozwalone ale albo czujnik przechylu masz walniety ale to wtedy by Ci sie swiecil normalnie luz tylko moto nie reagowaloby na przycisniecie przycisku rozrusznika albo masz wlasnie jakis problem z czzujnikiem luzu, sprawdz kable przy dzwigni zmiany biegow
http://www.bikepics.com/members/rudisz/

Czasami na drodze spotykam prawdziwych szaleńców, pędzą na złamanie karku i wbrew rozsądkowi.... naprawde .... aż cięzko czasami ich wyprzedzić ....

fubu
Nowy
Nowy
Posty: 25
Rejestracja: 14 lip 2010, o 18:16
Motocykl: gsxr k4 750
Wymarzony motocykl: k5 1000

Re: Kupię kilka plastików do GSXR 750 K5

Nieprzeczytany post autor: fubu » 28 sty 2011, o 18:33

bez zegara, i tej wiązki powinien moto śmigać normalnie, bo ja tak jeździłem. Może Ci sie rozrusznik zawiesił...spróbuj go pchnąć na biegu żeby tylko zakręcił.

ODPOWIEDZ