Na upalne dni?

Gruchalbn
Nowy
Nowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 cze 2015, o 21:36
Motocykl: GSX R 600
Wymarzony motocykl: GSX-R 1300/CBR1200XX
Imię: Mateusz
Skąd: Lublin

Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: Gruchalbn » 7 sie 2015, o 15:46

Siema,
Pogoda za oknem taka że nawet się nie bardzo chce jeździć. Szczególnie po mieście. Ale wiadomo czasem trzeba podjechać tu czy tam.
Pytanie do was z czego korzystacie w takie upały? Macie jakieś specjalne zestawy przygotowane?

Ja po chwili zastanowienia, jak tylko wpadnie trochę grosza. Chyba zdecyduje się na coś takiego:
http://allegro.pl/ShowItem2.php?item=55 ... ocket_id=7

Co sądzicie?
Prócz jazdy w upalne dni fajnie jakby dało to też wsadzić pod kombinezon (w moim niestety brak ochraniacza pleców, a nawet kieszeni na niego :( ), dlatego nie wiem czy w moim przypadku sprawdziłby się dostępne na rynku zbroje, bo ochraniaczy barków czy łokci bym nie wcisnął.

Macie jakieś inne propozycje?

qubis

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 7 sie 2015, o 18:04

Sa lepsze buzery poszukaj. Z siatką i lepszymi ocharaniaczami.
Tez kiedys o tym myślałem ale wole jednak pelny kombiak a w tak upalne dni po prostu nie jeżdżę

Gruchalbn
Nowy
Nowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 cze 2015, o 21:36
Motocykl: GSX R 600
Wymarzony motocykl: GSX-R 1300/CBR1200XX
Imię: Mateusz
Skąd: Lublin

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: Gruchalbn » 7 sie 2015, o 18:20

Najbardziej cenowo i jakościowo pasowałaby mi
http://allegro.pl/zbroja-buzzer-motocyk ... 27458.html
ale u nas problem z dostępności mojego rozmiaru.
Jest jeszcze podobna propozycja od Vanucci ale kwota trochę spora bo ~500zł, niby mówi się że na bezpieczeństwie nie powinno się oszczędzać ale wiadomo że nie każdego na wszystko stać.

Awatar użytkownika
Pawlus
Posty: 1124
Rejestracja: 27 lip 2013, o 22:55
Motocykl: był:600 K3 jest:amelinium
Wymarzony motocykl: GSX-R / TL / GSX-RR
Imię: Mateusz
Skąd: DOA

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: Pawlus » 7 sie 2015, o 18:22

Termofory z lodem pod kombi i jazda :D hehe.
Poważnie mówiąc osobiście też spasowałem i bardzo nad tym ubolewam. Tragiczna jest ta pogoda aktualnie.
GS 500E '95 ---> GSXR 600 K3 ---> Nic
Obrazek Moje moto
---
GR

qubis

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: qubis » 7 sie 2015, o 18:38

Powiem tak z buzerem jak z kaskiem. Nie oszczedzaj bo nie daj Boże bedziesz po wypadku żałował...

Gruchalbn
Nowy
Nowy
Posty: 39
Rejestracja: 15 cze 2015, o 21:36
Motocykl: GSX R 600
Wymarzony motocykl: GSX-R 1300/CBR1200XX
Imię: Mateusz
Skąd: Lublin

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: Gruchalbn » 7 sie 2015, o 19:05

W przyszłym roku może i zainwestuje w coś droższego. Ale na początku chciałbym coś ze średniej półki z tego względu że nie wiem czy forma jazdy w tego typu ochraniaczach mi przypasuje.
Nie chciałbym wydać kasy, przejechać się raz czy dwa i wrzucić do szafy. Lub sprzedawać ze sporą stratą.

Zazwyczaj na start wolę coś ze średniej półki, tak miałem z butami najpierw tańsze rozwiązanie na sezon. Zobaczyłem czego oczekuję od buta, a po sezonie wpadły Sidi ST10 i wiem że to rozwiązanie którego oczekiwałem. A jakbym kupił od razu puma desmo v3 to pewnie bym teraz żałował. W miał w szafie niszczejące pumy, debet na koncie i Sidi z lekkim opóźnieniem.

Ktoś w ogóle jeździ w jakichś zbrojach, buzerach lub tego typu ochraniaczach? Bo do takiej osoby miałbym pytania, a nie ciągle gdybał :P

rosQ
Posty: 215
Rejestracja: 20 cze 2013, o 20:34
Motocykl: srad
Wymarzony motocykl: niebieska kawa
Imię: Alex
Skąd: Lbn

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: rosQ » 8 sie 2015, o 00:13

Na początku też chciałem jakiś tańszy kupić ale jak się temu przyjrzałem (głównie firmom takim jak adrenaline, datex itp) to zrezygnowałem i dorzuciłem na trochę droższy. Nie najdroższy ale ze średniej półki cenowej, za markę też nie zamierzałem kolejne pół tysiąca dokładać.

W każdym razie kupiłem xfactora i jestem zadowolony zarówno z wykonania, jakości i designu.
Na takie upały jak są teraz w sam raz założyć pod spód termoaktywną koszulkę i jazda.

Obrazek

Obrazek

Awatar użytkownika
Robert79
Posty: 685
Rejestracja: 11 paź 2012, o 07:37
Motocykl: GSX-R 600 K4
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: Robert79 » 8 sie 2015, o 08:41

Nie masz skrępowanych ruchów itp.
Też mam zamiar kupić taką zbroję, ale kumpel kupił jakieś tanie badziewie i jak ją zobaczyłem zrezygnowałem.
Z jednej strony taka temp. to masakra do jazdy, ale z drugiej strony szkoda pogody w końcu nie żyjemy na południu europy.
Nawet najgorsza bestia ma odrobinę litości. Ja nie mam litości, więc nie jestem bestią.

rosQ
Posty: 215
Rejestracja: 20 cze 2013, o 20:34
Motocykl: srad
Wymarzony motocykl: niebieska kawa
Imię: Alex
Skąd: Lbn

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: rosQ » 8 sie 2015, o 08:48

Jeśli to pytanie to nie mam. Nijak nie krępuje ruchów potrzebnych do kierowania pojazdem. Jak człowiek sprawny to i salto w niej zrobi w przód oraz tył.

Awatar użytkownika
Robert79
Posty: 685
Rejestracja: 11 paź 2012, o 07:37
Motocykl: GSX-R 600 K4
Lokalizacja: Śląsk

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: Robert79 » 9 sie 2015, o 14:30

Wczoraj kupiłem w końcu dzinsy w dobrej cenie u znajomej w sklepie więc może na zbroje starczy. Póki co lukam jak chłopaki latają w koszulkach itd ja jakoś przemóc się nie mogę.
Nawet najgorsza bestia ma odrobinę litości. Ja nie mam litości, więc nie jestem bestią.

Awatar użytkownika
Pająkhc
Posty: 1321
Rejestracja: 12 cze 2013, o 19:27
Motocykl: gsx r 600
Wymarzony motocykl: gsx 1000r
Lokalizacja: Nowy sącz

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: Pająkhc » 9 sie 2015, o 15:20

Robert79 pisze:Wczoraj kupiłem w końcu dzinsy w dobrej cenie u znajomej w sklepie więc może na zbroje starczy. Póki co lukam jak chłopaki latają w koszulkach itd ja jakoś przemóc się nie mogę.
oj tam oj tam na lajciku sie kula w podkoszulku i spodenkach :) i szczerze to też mi sie odechciewa momentalnie taki upał :P
TY MI SYNU NIE PIERDOL MASZYNA MA HULAĆ !!!

Awatar użytkownika
rafal89
Nowy
Nowy
Posty: 40
Rejestracja: 15 lis 2015, o 18:08
Motocykl: Bandit 600
Wymarzony motocykl: gsxr
Imię: Rafał
Skąd: Gliwice

Re: Na upalne dni?

Nieprzeczytany post autor: rafal89 » 21 lis 2015, o 17:05

Ja mam zbroje z rebelhorna i w takie upały jak były super sprawa do tego jeansy moto i mozna smigac:P Swoja droga mam tylko nakeda 600,na sciga 1000 to nie wiem czy bym w tym pojechał :D

ODPOWIEDZ