Odzież chłodząca na upały

BlinkGSXR
Nowy
Nowy
Posty: 21
Rejestracja: 20 wrz 2017, o 00:46
Motocykl: GSX-R 1000
Imię: Dominik
Skąd: Warszawa

Odzież chłodząca na upały

Nieprzeczytany post autor: BlinkGSXR » 3 sie 2018, o 14:43

Wczoraj w ramach eksperymentu kupiłem kamizelkę chłodzącą Hyperkewl i to był strzał w 10 :) Przy upale 34 stopnie dało się jeździć bez ryzyka udaru :). Efekt chłodzenia utrzymuje się parę godzin. Zrobiłem ok 200 km z czego ok 100 km po mieście i cały czas czulem efekt chłodzenia, Jakby ktoś był zainteresowany to polecam ten sklep



http://ha3o.pl/ogrzewanie-chlodzenie/ch ... -chlodzace



Po podaniu hasła MBMOTO2018 dodatkowy rabat 10% czyli kamizelka wychodzi 250 zł



W przyszłym tygodniu mają jeszcze dostać wkłady chłodzące do kasków , przypinane na rzepy. Zamierzam też to kupić

http://ha3o.pl/wklad-chlodzacy-do-kasko ... yperkewltm

BigMac
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:41
Motocykl: GSXR 750 k3
Imię: Maciek
Skąd: Wrocław

Re: Odzież chłodząca na upały

Nieprzeczytany post autor: BigMac » 16 gru 2018, o 18:01

Kupiliśmy z kolegami takie kamizelki innej firmy, ale z tego samego materiału, i pojechaliśmy na wyprawę do Czarnogóry. Upały nieludzkie, Chorwacja, sierpień, wiadomo. Powiem tak:

Gdybyśmy ich nie mieli, to byśmy umarli. Udar na mur beton.

Nie jest tak, że taka kamizelka zadziała jak klima w aucie i będzie miło i przyjemnie. Upał wciąż będzie doskwierał, szczególnie np. gorące powietrze dmuchające pod kask, ale coś takiego to różnica między "uff, ale gorąco" a "pieprzę, dalej nie jadę bo zemdleję".

Dobrze działa w połączeniu z namoczoną kominiarką pod kaskiem. Kominiarka chłodzi też szyję, a przegrzana głowa = brak koncentracji.

Wada - parę dni jazdy z mokrą kamizelką, z której woda ścieka, plus pot, i nieopatrzne powieszenie kombiaków na noc w hotelowej szafie - smród nie do opisania :D W połowie tripa musieliśmy wrzucać teksy do pralki.

Jeszcze taka mała rada - jak się ma regulowaną wentylację w teksach, niekoniecznie warto otwierać wszystko na oścież, bo gorący wiatr wydmucha wodę zanim ona zdąży odebrać ciepło od ciała. Ma być cyrkulacja powietrza w ciuchach, a nie suszarka.

romeoxx
Posty: 52
Rejestracja: 6 sty 2012, o 19:16
Motocykl: GSXR 600 K8
Wymarzony motocykl: Bmw S1000RR
Imię: Piotr
Skąd: WWA

Re: Odzież chłodząca na upały

Nieprzeczytany post autor: romeoxx » 17 gru 2018, o 00:20

Brubeck cooler w 2019 bede testował
Zobaczymy ile to jest warte bo opini ma sporo pozytywnych. Do tej pory miałem jakieś decatlonowe rajtuzy raczej służące tylko do założenia i zdjęcia spodni z upoconego ciała

Awatar użytkownika
sarah5
Posty: 803
Rejestracja: 21 cze 2012, o 09:45
Motocykl: GSX-R 600 K6
Wymarzony motocykl: GSX-R 750 K8
Imię: Paulina
Skąd: Lbn

Re: Odzież chłodząca na upały

Nieprzeczytany post autor: sarah5 » 17 gru 2018, o 07:22

ja polecam brubecki zarówno cooler jak i thermo. gdzieś już je opisywałam.
w coolerze jeżdżę już 8 sezon, jestem mega zadowolona, chociaż chyba przyszedł czas na zmianę na nowy.

w thermo jeżdżę zarówno na moto w chłodne dni jak i na desce w zimie i też jestem zadowolona, to był strzał w 10.


nie wiem jak zachowują się ciuchy termiczne innych firma ale te brubecki polecam z ręką na sercu.

jedyne o czym trzeba pamiętać to to, że żeby te ciuchy spełniały swoje właściwości to konieczne jest żeby były dopasowane do ciała. nie wszystkim to pasuje, szczególnie facetom, którzy wolą luźne ciuchy, ale tu musi się ta odzież dobrze stykać z ciałem.
...piękne jest to, co przyjemne dla wzroku i słuchu...

BigMac
Nowy
Nowy
Posty: 4
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 10:41
Motocykl: GSXR 750 k3
Imię: Maciek
Skąd: Wrocław

Re: Odzież chłodząca na upały

Nieprzeczytany post autor: BigMac » 17 gru 2018, o 08:19

O innych rzeczach piszemy, Brubeck Cooler to bielizna termoaktywna, a to za linkiem to kamizelka, którą się namacza w wodzie przez parę minut i zakłada na siebie (*na* bieliznę termoaktywną). W trakcie jazdy woda stopniowo odparowuje i odbiera ciepło z ciała, w ten sposób "aktywnie" chłodząc.

Awatar użytkownika
QH1
Posty: 606
Rejestracja: 15 gru 2015, o 20:32
Motocykl: GSXR 1000, S1000RR,EXC450
Wymarzony motocykl: najszybszy na torze ;)
Imię: Marcin
Skąd: Wrocław

Re: Odzież chłodząca na upały

Nieprzeczytany post autor: QH1 » 23 gru 2018, o 22:50

O czym innym?
Odzież chłodząca na upały. Jakies czary mary parowanie albo zwykły dobry cooler.
Kazdy wybierze co chce.

Przypominam, ze kazdy z nas ma za darmochę system chłodzący ciało w postaci potu. Ten pot odprowadza bielizna termoaktywna. Trzeba tylko pić. Jak upał nawet 10l dziennie.

Moim zdaniem chłodzenie tylko części ciała a przegrzewanie innych moze sie źle skończyć bo zaburza przepływ krwi ...

Dziś dobrze chłodziło jak mżyło. Troche polatalem i malina było.

ODPOWIEDZ