Pomocy .jaki kask no jaki

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 1492
Rejestracja: 11 sie 2013, o 20:10
Motocykl: KAWA Z 1000
Wymarzony motocykl: juz były
Imię: Robert
Skąd: lubelskie
Lokalizacja: wojciechów lubelskie

Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: dziadek » 9 gru 2013, o 21:14

Siema ludziska . Tyle sie oczytałem ze mi łeb zamuliło i wkoncu kupie jakiegos hinczyka za 50 zł . MOZE wkoncu od Was sie dowiem co mozna ba co warto kupic w rozsadnych pieniadzach tzn 1000 max nie latam po torach tylko po drogach i to rzadko bo jestem za miedza po chleb wiadomo . Tylko prosze bez szalenst wiem wiem ze głowa jest najwazniejsza ale jak ci reke czy noge urwie to tez nasza sluzba zdrowia ci niepomoze wiec doradzcie co warto kupic . Zgóry dziekuje.

Awatar użytkownika
Qdlaty
Posty: 129
Rejestracja: 3 maja 2010, o 23:20
Motocykl: Ściep 600

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: Qdlaty » 10 gru 2013, o 10:18

Shark s900 / s700 ;)

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 1492
Rejestracja: 11 sie 2013, o 20:10
Motocykl: KAWA Z 1000
Wymarzony motocykl: juz były
Imię: Robert
Skąd: lubelskie
Lokalizacja: wojciechów lubelskie

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: dziadek » 10 gru 2013, o 20:21

No rozwarzam nad tym Shark 900 i jak narazie to jest num 1 z mojego punktu widzenia ale poczekam moze ktos cos poradzi jeszcze http://allegro.pl/shark-s900-c-creed-lu ... 40887.html jak ktos ma doswiadczenie z tymi kaskami to prosze o opinie od siebie bo wazne jest kto go urzytkuje a nie jakies dane z testów .

Awatar użytkownika
Robert79
Posty: 685
Rejestracja: 11 paź 2012, o 07:37
Motocykl: GSX-R 600 K4
Lokalizacja: Śląsk

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: Robert79 » 12 gru 2013, o 16:54

http://www.moto-opinie.info/?action=sho ... oduktu=910 jak po opinie to masz tu ich pod dostatkiem.
Nawet najgorsza bestia ma odrobinę litości. Ja nie mam litości, więc nie jestem bestią.

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 1492
Rejestracja: 11 sie 2013, o 20:10
Motocykl: KAWA Z 1000
Wymarzony motocykl: juz były
Imię: Robert
Skąd: lubelskie
Lokalizacja: wojciechów lubelskie

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: dziadek » 29 gru 2013, o 16:07

Noi wybór padł kask kupiony. Po przymiarce sharka s900 sprzedawca zaproponował mi scorpiona exo1000e11 tylko ze z wystawy bo tyko rozmiar M mieli na wystawie powiem tylko tyle jak go załozyłem juz go nie zdjołem dopóki nie dogadałem sie z cena a i chyba dobrze gadałem bo cena pułkowa 1240 a ja za 800 dopiero go z głowy zdjołem . Niewiem czy ktos latał w tym modelu bo to wogole malo znany chyba producent ale dlamnie chyba bedzie ok. Jak ktos miał styk z tym modelem to chetnie poznam za i przeciw bo bajerów to wnim niemało a i skorupa z jakis tworzyw specjalnych .

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 26 lut 2014, o 11:05

Witam. Nie chcę zakładać nowego postu odnośnie kupna kasku, więc pisze tu taj. Przymierzam się do kupna kasku tak max do 1000zł. Im więcej czytam o różnych kasakach tym gorszy mam mętlik w głowie który wybrać. Typuje kilka modeli:
HJC IS-17
SHARK S900C
NOLAN N86
CABERG EGO ULTRALIGHT
AIROH FORCE
SCORPION EXO-500 AIR
Może ktoś posiada wyżej wymieniony kask i może podzielić się swoimi odczuciami w jego użytkowaniu? Albo może ktoś zaproponuje coś innego. Proszę o pomoc i podpowiedzi. Kask miałby mi służyć już na dłuższy czas. Odnośnie opinii to opierałem się na stronie www.moto-opinie.info. Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
relakzstyle
Posty: 510
Rejestracja: 23 sty 2012, o 00:04
Motocykl: GSXR 1000
Wymarzony motocykl: NOWY
Lokalizacja: Puck

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: relakzstyle » 26 lut 2014, o 22:46

kask sportowy czy taki posredniaczek do miasta ? z powyzszych modeli rozumuje ze cos raczej do miasta. za 1000 ja bym bral np sharka speed-r
Ustępuj pierwszeństwa tym, którzy je mają oraz tym, którym za chwile przyjdzie do głowy je wymusić.

Tomasii
Posty: 156
Rejestracja: 1 lis 2012, o 22:48
Motocykl: gsxr 1000

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: Tomasii » 27 lut 2014, o 09:03

siema.przede wszystkim musisz kupic dobry rozmiar(kazdy model inaczej lezy na glowie)mierzylem kilka nawet i za 2000 zl i najlepiej mi pasowal wlasnie speer-r.w tej kasie nie ma nic lepszego.mam i polecem.

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 27 lut 2014, o 09:21

Kask raczej do miasta nie. Do najbliższego miasta mam 30km, ogólnie latam wszędzie po drogach wypady w góry itp czasem raz w miesiącu na tor. Na innym forum także polecają mi SPEED-R. A jakieś konkrety odnośnie tego kasku? Bawić się w jakieś fajne malowanie czy kupić mono za mniejsza kasę. Mam okazję kupić SPEED-R za 875 zł w takim malowaniu

http://www.sportsbikeshop.co.uk/product ... ed-ksr.jpg

Dopowiem tyle że mierzyłem HJC IS_17 rozmiar L trochę luźny a rozmiar M bardzo dobrze spasowany choć przy wkładaniu lub ściąganiu można uszy stracić choć mam je przylegające do głowy. Mierzyłem jeszcze AIROH FORCE lecz ten w ogóle mi nie leżał dobrze ani przy wiekszym ani przy mniejszym rozmiarze
Ostatnio zmieniony 27 lut 2014, o 09:41 przez djmaly, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 27 lut 2014, o 09:24

Dopowiem tyle że mierzyłem HJC IS_17 rozmiar L trochę luźny a rozmiar M bardzo dobrze spasowany choć przy wkładaniu lub ściąganiu można uszy stracić choć mam je przylegające do głowy. Mierzyłem jeszcze AIROH FORCE lecz ten w ogóle mi nie leżał dobrze ani przy wiekszym ani przy mniejszym rozmiarze.

Awatar użytkownika
relakzstyle
Posty: 510
Rejestracja: 23 sty 2012, o 00:04
Motocykl: GSXR 1000
Wymarzony motocykl: NOWY
Lokalizacja: Puck

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: relakzstyle » 27 lut 2014, o 15:35

bierz tego sharka, bedzie pasowal tez do barw moto, jest leciutki dobrze wykonany 5 lat gwarancji dodatkowo blenda. Cena tez okazyjna, szyba nie paruje ( mam co prawda sharka RSI ale szyby sa raczej te samej jakosci) antifog daje rade nawet przy 5 stopniach na plusie+ masz nosek i podbródek.. Jesli wogole airoh to tylko najwyzszy model GP tez leciutki i fajny. Rozmiar musi byc ok. Kask zakladasz i ma ci sciskac morde ... bo sie ulozy. Ja kupilem M ciasno + kominiarka i napoczatku bylo ciasno naprawde teraz jest OK bo sie lekko rozszela wysciolka.

Co do tego hjc is17 sie nie wypowiem nie widzialem i nie mialem w łapach. MIałem natomiast RPHA i ten jest kozacki ale przewyzsza Twój budzet moze wyrwiesz pierwszą wersje za ok. 1000, ale masz tez fajny wypas , leciutki pinlock + dodatkowo 2 szyba
Ustępuj pierwszeństwa tym, którzy je mają oraz tym, którym za chwile przyjdzie do głowy je wymusić.

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 27 lut 2014, o 15:53

Muszę najpierw pocisnąc na moją łepetyne więcej kasków to znajdę coś odpowiedniego, ale raczej stawiam na SHARKA. Tylko kwestia jaki model itp. Ale skoro polecacie SPEED-r to będe miał go na uwadze i jak tylko jeszcze będzie ten model na sklepie to go przymierzę i na pewno wezmę jak za takie pieniądze. Pozdro dla wszystkich. Może jeszcze ktoś się wypowie. Nie chciał bym kasy wywalić tak aby sezon polatać w kasku.

Awatar użytkownika
relakzstyle
Posty: 510
Rejestracja: 23 sty 2012, o 00:04
Motocykl: GSXR 1000
Wymarzony motocykl: NOWY
Lokalizacja: Puck

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: relakzstyle » 27 lut 2014, o 17:13

shark race-r pro jest kozak ale tez nie ta cena. Patrzac na Twoje wymagania to speed-r bedzie fajnym wyborem. Ja marke shark polecam rowniez swoj kask mam 3 sezony i zupelnie nic sie nie psuje wysciolka wyjmowana w calosci do prania, antifog po tylu sezonach jeszcze nie zszedl, lakier tez nic nie stracił. Dodatkowo moj shark RSI jest ciezszy od tego speed r , nie chce mi sie patrzec na specyfikacje, ale napewno jesli chodzi o wziecie ich obu do reki. Chłopie tu nie ma co sie zastanawiac w tej kasie za 850 nic innego lepszego nie KUPISZ, używki raczej bym nie kupował
Ustępuj pierwszeństwa tym, którzy je mają oraz tym, którym za chwile przyjdzie do głowy je wymusić.

Awatar użytkownika
djmaly
Posty: 152
Rejestracja: 12 cze 2013, o 23:55
Motocykl: Suzuki GSXR 750 K4
Wymarzony motocykl: Suzuki GSXR 1000 K6
Imię: Mateusz
Skąd: FZA
Lokalizacja: Żary - Lubuskie

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: djmaly » 27 lut 2014, o 19:38

Używka odpada, w grę wchodzi tylko nówka. Ok, to poluję na tego speed-r. Jak dodzwonie się do sklepu i jeszcze będzie tamten to biore go a jak nie to i tak będę szukał speed-r.

Awatar użytkownika
dziadek
Posty: 1492
Rejestracja: 11 sie 2013, o 20:10
Motocykl: KAWA Z 1000
Wymarzony motocykl: juz były
Imię: Robert
Skąd: lubelskie
Lokalizacja: wojciechów lubelskie

Re: Pomocy .jaki kask no jaki

Nieprzeczytany post autor: dziadek » 28 lut 2014, o 09:49

http://motocykle.onet.pl/czarna-lista-k ... wych/jy5mq jezeli to ma pomóc komuś i przekonac ze cena nie zawsze znaczy o jakosci

ODPOWIEDZ