Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Latasz czym innym niż gix? Pokaż go w tym dziale ;-)
Regulamin forum
Podgląd regulaminu działu:Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Awatar użytkownika
nico
Posty: 456
Rejestracja: 27 sty 2013, o 09:51
Motocykl: 1000 L0 25th anniversary
Wymarzony motocykl: w posiadaniu
Imię: Radek
Skąd: Mykanów/Częstochowa
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: nico » 21 gru 2015, o 22:36

A no widzisz czyli jeszcze za mało wiem :P Jak złożysz do kupy to pochwal się jak to wszystko będzie wyglądać w całości ;) Pzdr
chiński skuter ---> aprilia rs 50 ---> gixx 600 k7 ---> gixx 600 k8 ---> gixx 1000 L0 25th anniversary

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 21 gru 2015, o 22:44

Tylko że kwas co ci z tej homologacji skoro ty go i tak chcesz "wybebeszyć" ;) Ja osobiście bym to pierdolił :mrgreen: i db-klillera wywaliłbym tego co mówisz na przodzie i tyle :lol:

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kwas » 22 gru 2015, o 08:23

ToMsOn pisze:Tylko że kwas co ci z tej homologacji skoro ty go i tak chcesz "wybebeszyć" ;) Ja osobiście bym to pierdolił :mrgreen: i db-klillera wywaliłbym tego co mówisz na przodzie i tyle :lol:
Montaż tych db killerów to 10 minut max wiec luz :D
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 22 gru 2015, o 10:23

db kiler dobrze wozić w razie jakiejś kontroli zawsze to mozna ładnie przeprosić i zalozyć i obejdzie sie bez mandatu.

wydech fajny będzie walić ogniem jak pelen przelot :D

Awatar użytkownika
bartekst87
Posty: 279
Rejestracja: 25 sty 2013, o 23:42
Motocykl: Suzuki GSX-R 750 k8
Imię: Bartek
Skąd: Konin

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: bartekst87 » 22 gru 2015, o 16:13

MaciejX pisze:Ehhh no i musiałem poszukać poczytajcie wypowiedzi kolegi kaczan
http://www.gixxer.pl/viewtopic.php?f=48 ... 3&start=15

Tutaj kolejną wypowiedź i jeszcze było gdzieś ale to już nie będę szukał
http://www.gixxer.pl/viewtopic.php?f=17&t=10678
sorry za OFFTOP ale na chińczykach przelatałem 2 sezony i nic się nie działo, chłopaki z okolicy też na tych chińczykach latają i nikt nie zgłaszał problemu. Opisany problem to jakiś skrajny przypadek, może jakiś błąd przy montażu.

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 22 gru 2015, o 18:27

Ja tego nie wymyslilem, tylko widzialem na wlasne oczy obesranego kumpla i jak widac nie tylko w Polsce takie akcje sie dzieja:
.. poorly designed levers have been shown to partially push the piston on the master cylinder, blocking the relief valve. as the brake fluid heats, it expands, and as the relief valve is blocked, it can only move toward the caliper, creating a type of hydraulic lock while you're riding
Jest tego cale mnostwo w necie, wystarczy sobie wpisac "chinese levers" i poczytac.

A odnosnie mivva, to bedzie ryczal, na 100%. Mozesz sobie wydrukowac obowiazujace rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunkow technicznych pojazdow czyli jak powinien wygladac pomiar halasu, tak na wszelki bliskiego wypadek spotkania z upierdliwymi policmajstrami zeby im to pokazac zanim wystawia mandat i skierowanie na badania techniczne :lol: Czasami pomaga hehe.

Awatar użytkownika
515Bartek
Posty: 1082
Rejestracja: 23 kwie 2015, o 00:29
Motocykl: k6 750
Imię: Bartek
Skąd: Radom

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: 515Bartek » 22 gru 2015, o 18:44

Kaczan to policjant powie ze ma przypuszczenia ze za glosny jest i tez zabierze..... :) wedlug mnie z tym jest tak ze spotkasz spoko policjanta to Cie pusci.... a jak nie bedzie spoko i bedize sie chcial dowalic i tak to zrobi :)

ja na swoim mivvie przejezdzilem caly sezon na szcescie sie udalo :D
Obrazek

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kwas » 22 gru 2015, o 19:39

kaczan pisze:Ja tego nie wymyslilem, tylko widzialem na wlasne oczy obesranego kumpla i jak widac nie tylko w Polsce takie akcje sie dzieja:
.. poorly designed levers have been shown to partially push the piston on the master cylinder, blocking the relief valve. as the brake fluid heats, it expands, and as the relief valve is blocked, it can only move toward the caliper, creating a type of hydraulic lock while you're riding
Jest tego cale mnostwo w necie, wystarczy sobie wpisac "chinese levers" i poczytac.

A odnosnie mivva, to bedzie ryczal, na 100%. Mozesz sobie wydrukowac obowiazujace rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie warunkow technicznych pojazdow czyli jak powinien wygladac pomiar halasu, tak na wszelki bliskiego wypadek spotkania z upierdliwymi policmajstrami zeby im to pokazac zanim wystawia mandat i skierowanie na badania techniczne :lol: Czasami pomaga hehe.

a słyszaleś takie mivva? Bo moim zdaniem nie po to firma placi za badania, nabija na puszcze dopuszczenia do w ruchu drogowym na UE żeby nie spełniał na koncu norm obowiązujących w Europie.

Mam nadzieje że będzie głośny i bedzie walił ogniem jak zły i dodatkowo z DB kilerami bedzie zgodny z panujacymi normami. Jak założe to zmierze i dam znac czy trzyma odpowiednie DB :)

Kaczan widze wielu tematach sie udzielasz na temat chińskich klamek, pochwal się swoim l2 i wyposazeniem jakie kupileś do niego bo aż jestem ciekaw ile wrzuciłeś w klamki skoro tak ostro sie udzielasz w każdym temacie w którym widzisz klamki z ebaya
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kwas » 22 gru 2015, o 22:55

Paczka z dziś już zamontowana :)


Obrazek
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 22 gru 2015, o 23:16

co do pomiarów tłumika to ja trochę jestem w temacie bo w tym sezonie jeździlem chyba ze 4 razy na stacje diagnostyczne bo musialem spełniać normy na tor poznań a strasznie krzyczeli przed sezonem że beda pilnowali tych 98dBa a że nie mialem oryginalnego tłumika tylko moja yoshimure z db kilerem to jeździlem i mierzyłem i według prawidlowego pomiaru z db kilerem mialem 105-106dBa i dupa blada tylko jest jeden mankament bo ja mam odlaczonego exupa więc pelny przelot, gdyby exup byl przymkniety przy tych 6 tys obrotów wynik może byłby ciut niższy, a więc dorobiłem db kiler do db kilera i wtedy tam kolo tych 100dba sie miescilem.

ale do czego zmierzam i strasznie bylem zdziwiony gdy pojawilem sie na kolejnej stacji 3 z rzędu i w koncu pan diagnosta mi oznajmił jak wygląda prawidłowy pomiar glosnosci wydechu zgodnie z polskimi normami, i do rzeczy

sonometr ustawiony w lini prostej za wydechem pod kątem 45st i co ciekawe !!! w odleglosci 0,5m !!! gdzie zrobilem wielkie oczy ale faktycznie tak jest i mega ciezko zmiescic sie w tej normie przy tak dokonanym pomiarze, moto musi chodzic jak odkurzacz

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kwas » 22 gru 2015, o 23:44

Ja nie mam exupa tylko sondę. I w sumie mam dwa db killery jeden na wylocie do tłumika i na wylocie jeszcze jeden więc może będzie dobrze.

Maciek a ty masz pełen układ czy sama puche? I Masz tam homologacje na drogę? Bo akrap w carbonie też ma db ale on nawet z nim ma ponad 102 db przy 5 tys. Nie chcę wiedzieć ile ma bez. Ale tłumik ten nie ma homologacji.
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

Awatar użytkownika
kaczan
Posty: 1000
Rejestracja: 25 maja 2015, o 10:55
Motocykl: 1000L2
Imię: Przemek
Skąd: Podlaskie

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kaczan » 22 gru 2015, o 23:53

MaciejX: link pierwszy od gory - http://odwolaniemandatu.yanosik.pl/arty ... -za-glosny , nastepnym razem popros o prawidlowy pomiar :)

kwas- Tak, mialem tlumik Mivv'a Suono w Z750 :) Wiem jak buczy z dB-killerem i bez oraz mam sonometr. Na pelnym ukladzie w MT09 bedzie jeszcze lepiej i nie ludz sie ze bedzie walil ogniem a przy tym trzymal odpowiedni pomiar ale sie nie przejmuj - grawerowana blaszke z odpowiednia "norma" to kazdy magik jest w stanie dorobic bez problemu, paly i tak sie nie polapia LOL. Boicie sie tych wydumanych homologacji ze az smiech na sali.. Odnosnie duzego gixxa to sie nie pochwale co mam w niej zamontowane i ile to kosztowalo bo Was glowa zaboli, wazne ze zapierdala okrutnie i swoje robi. A w temacie klamek przyznam tylko ze od dluzszego juz czasu mam zalozona pompe Brembo RCS19 i sprzeglowa klamke pasujaca do zestawu, ASV C5 i oryginalne Pazzo jakie wstawilem wczesniej sprzedalem. Natomiast chinoli nie uznaje, moje zdrowie i samopoczucie za kierownica jest o wiele wiecej warte niezaleznie ile zolci z siebie wylejecie. Kazdy laduje w swoje moto co chce, lubi, ma mozliwosc kupienia czy fundusze. Ot inwestycja jak przewaznie w kazde hobby (nawet pies kosztuje, zwlaszcza z rodowodem a ostatnimi czasy nawet pet z wadami czy wnetr na kolanka z podrzednej hodowlinki).

Lewa!

Awatar użytkownika
faza20
Posty: 562
Rejestracja: 12 wrz 2010, o 10:40
Motocykl: MT-09
Wymarzony motocykl: Multistrada Pikes Peak
Imię: Rafał
Skąd: Gdańsk

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: faza20 » 23 gru 2015, o 00:14

kwas pisze:Paczka z dziś już zamontowana :)


Obrazek
Najlepsza z mozliwych :-)

A co do wydechu to Akrap karbon jaki mam w MTku bez dbkillera nie miesci sie w zadnych normach i wali ogniem na metr i tak ma byc :-)

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka
Obrazek

Awatar użytkownika
MaciejX
Posty: 1846
Rejestracja: 15 mar 2015, o 11:01
Motocykl: GSX-R 1000 K5
Wymarzony motocykl: RC213V
Imię: Maciej
Skąd: Mrągowo

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: MaciejX » 23 gru 2015, o 08:38

kaczan pisze:MaciejX: link pierwszy od gory - http://odwolaniemandatu.yanosik.pl/arty ... -za-glosny , nastepnym razem popros o prawidlowy pomiar :) Lewa!
kaczan ale Ty chociaż przeczytałeś co ja napisałem wyżej? bo ja napisałem to samo co Ty podesłałeś w linku to o co Ci chodzi? z tym że na drogę dopuszczalne jest 96dBa a ja na poznań musiałem się zmieścić w 98dBa stąd moje kombinacje i jeżdżenie po stacjach diagnostycznych bo nie chciałem sytuacji że wydam ponad tysiąc złotych zrobię 900km tylko po to żeby sobie postać popatrzeć jak inni jeżdżą musiałem mieć pewność że mnie wpuszczą z moim wydechem.


kwas ja nie mam pełnego układu, zwykly seryjny tylko z końcową puszką yoshimury tri oval dedykowaną do suzuki, myślę że to powinno spełniać normy bo na tym tłumiku moje moto jeździło w szwajcarii a tam pewnie pilnują nie tak jak w Polsce ale nie wiem domyślam się, druga sprawa że Yoshimura z logo suzuki nie spełniała by norm? przynajmniej tych co jest na tabliczce znamionowej na ramie czyli 6tyś obrotów 98dBa

Obrazek

Awatar użytkownika
kwas
Posty: 1034
Rejestracja: 28 sie 2011, o 18:18
Motocykl: Yamaha MT-09
Imię: Michał
Skąd: RTA

Re: Yamaha MT-09 Race Blue :)))

Nieprzeczytany post autor: kwas » 23 gru 2015, o 13:04

Nie wiem Maciek jak to jest, bo to jest ingrenacje w orginalny układ wydechowy. Co innego jak masz pełen układ od samego początku do końca ktoś to musiał policzyć, zostało to zbadane i ktoś moim zdaniem bierze za to odpowiedzialność . dodatkowo jeśli dostaje homologacje to chyba nie tak z czapy. Wiadomo że twoja yoshi napewno ma inne opory i tam inne czynniki niz orginalny wydech. Ja mam na mivvia na koncu wybita homologacje, nie jest to jakas naklejka czy coś , zrobie fote i wrzuce.
Powiem szczerze że sam jestem ciekaw czy bedzie mieścił się w normie. Z ciekawości złoże go tak jak chce producent i zmierzy mi kolega lub gdzies podjade żeby sprawdzic. Nawet jeśli nie bedzie się łapał to zawsze w razie w mam ori układ wiec zawsze się coś wymyśli :)
ObrazekObrazekObrazek
Yamaha YZF R6 RJ05 -----> Suzuki GSX- k8 750------> Yamaha MT09

Obrazek

ODPOWIEDZ