SPRAWDZANIE NR VIN

Ogólne i długie rozmowy o wszystkim i niczym.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
wariatfz6
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 5 mar 2017, o 12:57
Motocykl: yamaha fz6
Wymarzony motocykl: Gsxr k9 750
Imię: Adrian
Skąd: Turek

SPRAWDZANIE NR VIN

Nieprzeczytany post autor: wariatfz6 » 19 mar 2017, o 19:40

Witam,czy ma ktos mozliwosc obadac mi motocykl po nr. vin?

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: SPRAWDZANIE NR VIN

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 20 mar 2017, o 15:20

wrzuć w temacie to coś może wymyślimy ;)

Awatar użytkownika
JLZ
Nowy
Nowy
Posty: 23
Rejestracja: 10 maja 2017, o 23:06
Motocykl: SRAD 600 99'
Wymarzony motocykl: Gix 750 k4/k5
Imię: Jan
Skąd: 0-22.com

Re: SPRAWDZANIE NR VIN

Nieprzeczytany post autor: JLZ » 10 maja 2017, o 23:46

Siemka,
jak jest opcja to ja się podepnę:
VIN: JS1AD111100110753

Już go kupiłem ale autobaza wywala jakąś szkodę, moto działa jak trzeba, jeden ślad, rama prosta. Jestem po prostu ciekaw co tam mogło się zadziać.

Awatar użytkownika
redips
Posty: 226
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 13:31
Motocykl: GSXR 750 K7 Isle of Man
Wymarzony motocykl: Już mam :)
Imię: Kamil
Skąd: Gdańsk

Re: SPRAWDZANIE NR VIN

Nieprzeczytany post autor: redips » 11 maja 2017, o 10:42

To byłby bardzo dobry wątek ale w suzuki coś się dowiedzieć po vinie jest bardzo trudno...
Jestem też no forum peugeota to po vinie masz 1,5 kartki a4 informacji od producenta (bez historii)
Romet Pony 50-M-3 ----> GSF 600n Bandit '97 ----> GSR 600 '06 ----> GSXR 750 IoM TT '07

motokras
Posty: 122
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 12:15
Motocykl: służbowy

Re: SPRAWDZANIE NR VIN

Nieprzeczytany post autor: motokras » 11 maja 2017, o 15:10

redips pisze:To byłby bardzo dobry wątek ale w suzuki coś się dowiedzieć po vinie jest bardzo trudno...
zabrzmiało to tak jakby Ci Suzuki robiło jakis problem... Suzuki nie prowadzi wspólnej bazy europejskiej i tym bardziej swiatowej...
nie wiem z czego to wynika ale tak jest... a poza tym... z czego u nas taka baza miałby byc tworzona jak znaczna wiekszośc sama serwisuje swoje motocykle... jezeli moto jest kupione w PL salonie to serwisowane w ASO Suzuki to taka historia jest dla konkretnego moto tworzona ...

Awatar użytkownika
redips
Posty: 226
Rejestracja: 27 kwie 2017, o 13:31
Motocykl: GSXR 750 K7 Isle of Man
Wymarzony motocykl: Już mam :)
Imię: Kamil
Skąd: Gdańsk

Re: SPRAWDZANIE NR VIN

Nieprzeczytany post autor: redips » 11 maja 2017, o 16:36

motokras pisze:
redips pisze:To byłby bardzo dobry wątek ale w suzuki coś się dowiedzieć po vinie jest bardzo trudno...
zabrzmiało to tak jakby Ci Suzuki robiło jakis problem... Suzuki nie prowadzi wspólnej bazy europejskiej i tym bardziej swiatowej...
nie wiem z czego to wynika ale tak jest... a poza tym... z czego u nas taka baza miałby byc tworzona jak znaczna wiekszośc sama serwisuje swoje motocykle... jezeli moto jest kupione w PL salonie to serwisowane w ASO Suzuki to taka historia jest dla konkretnego moto tworzona ...
Napisałem przecież, że nie o historię mi chodzi... Mając vin w peugeocie mogę się dowiedzieć kiedy wyprodukowany, kiedy zaczęła się gwarancja, kolor, wyposażenie (jakie fotele, kierownica, światła, radio itd..), nawet jakiej firmy tarcze lub bębny są założone, dosłownie wszystko. Dzięki temu mogę porównać z rzeczywistością i wyciągać wnioski przy zakupie. Do tego się przyzwyczaiłem a w suzuki jak zadzwonisz do dealera suzuki na polskę i podasz vin to się tylko dowiesz jaki to model i jaki ma numer silnika... w ASO jeszcze Co kolor potwierdzą... (miałm taki przypadek, gdzie motocykl był bordowy a wg vin był czarny). I to jeszcze trzeba dzwonić bo w necie lipa... A peugeocie wszystko mogę sam zrobić lub poprosić na forum.
Romet Pony 50-M-3 ----> GSF 600n Bandit '97 ----> GSR 600 '06 ----> GSXR 750 IoM TT '07

motokras
Posty: 122
Rejestracja: 11 kwie 2012, o 12:15
Motocykl: służbowy

Re: SPRAWDZANIE NR VIN

Nieprzeczytany post autor: motokras » 11 maja 2017, o 16:55

nie ma dealera Suzuki na Polskę :) jest importer :) wpisując VIN w EPC dowiaduje sie model, rocznik modelowy, nr silnika i na jaki rynek motocykl jest homologowany... jakich jeszcze brakuje Ci informacji przy motocyklu...? tarcze hamulcowe? klocki? nissin , tokico, brembo... przy motocyklach nie ma czegoś takiego że motocykl dostaje podzespoły róznych producentów w jednym modelu...
faktycznie w necie nic sie nie dowiesz o tych rzeczach z motocyklem a jak na forum poprosisz jak to okresliles to zawsze pomogę... nie jeden raz juz ludzie korzystali z mojej pomocy w tej kwesti...
no i nie porównój fracy z Japonia ;)

Awatar użytkownika
jozek726
Posty: 620
Rejestracja: 6 wrz 2015, o 14:04
Motocykl: K8 750 :)
Imię: Łukasz
Skąd: GCH

Re: SPRAWDZANIE NR VIN

Nieprzeczytany post autor: jozek726 » 8 cze 2017, o 22:30

Panowie mam VIN i bardzo mi zależy na dokładnej dacie pierwszej rejestracji ? Jest jakaś strona w necie żeby to sprawdzić ?
jak co VIN : JS1CW111100106698

Awatar użytkownika
ToMsOn
Posty: 3147
Rejestracja: 27 lis 2014, o 21:48
Motocykl: ZX10R igła forumowa ;)
Wymarzony motocykl: H2R
Imię: Tomas
Skąd: <DKL>
Lokalizacja: Cała Polska

Re: SPRAWDZANIE NR VIN

Nieprzeczytany post autor: ToMsOn » 9 cze 2017, o 12:06

jozek726 pisze:Panowie mam VIN i bardzo mi zależy na dokładnej dacie pierwszej rejestracji ? Jest jakaś strona w necie żeby to sprawdzić ?
jak co VIN : JS1CW111100106698
zapewne chodzi ci o sprawdzenie go w bazie cepik ;) jeśli masz nr blachy to można trochę po prostu usiąść i przelecieć wszystkie daty po kolei :P innego sposobu nie ma :mrgreen: ale najprościej to po prostu poprosić właściciela aby ładnie przeczytał z dowodu pkt B :D
inaczej nie jesteś w stanie tego ustalić tym bardziej po samy m nr vin

ODPOWIEDZ