Pompa paliwa uszkodzila wtryski ?

Wszystko na temat GSX-R 1000.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Awatar użytkownika
estilete3
Posty: 107
Rejestracja: 30 lis 2013, o 10:32
Motocykl: ZX10
Imię: Alan
Skąd: Zbiersk

Pompa paliwa uszkodzila wtryski ?

Nieprzeczytany post autor: estilete3 » 7 paź 2018, o 03:16

Witam szanowne grono, temat dotyczy zx10 2004roklecz pompa paliwa jest identyczna, zatem.
Uszkodzony mialem czujnik tps wiec wymienilem cale przepustnice, przy tej okazji zostaly wyczyszczone watryski i zamontowane. Motocykl odzyl i na prawde zbieral sie nieziemsko, po 2 dniach pekla trasa 500km i szał mocy powoli zaczal zanikac, po miesiacu doszlo do tego stopnia, ze kawa ciezko miala do 250 sie rozbujac a winna okazala sie pompa paliwa. Pomimo jej wymiany i predkoaciach prawidlowych nie ma juz tego spektakularnego buuum, ktore bylo zaraz po zmianie przepustnic. Czy istnieje mozliwosc, ze slabnaca/przycierajaca sie pompa wydziela z siebie jakies opilki ktore mogly zatkac/uszkodzic wtryski ?
Mam drugie wtryski ktore oddam do czyszczenia i zamienie lecz ciekawi mnie czy pompa jest tak zbudowana ze mogla by syfic we wtryski po uszkodzeniu

Awatar użytkownika
darecki299
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 31 mar 2018, o 13:05
Motocykl: Gsxr K7
Imię: Dariusz
Skąd: Jedwabne

Re: Pompa paliwa uszkodzila wtryski ?

Nieprzeczytany post autor: darecki299 » 7 paź 2018, o 19:06

A kto powiedział ze wtryski się zapchały. Wyjmiesz to zobaczysz czy są zapchane czy nie. A jak masz pijecie o mechanice to strzykawka wężyk paliwo i bateria AA i sprawdzisz.

Awatar użytkownika
estilete3
Posty: 107
Rejestracja: 30 lis 2013, o 10:32
Motocykl: ZX10
Imię: Alan
Skąd: Zbiersk

Re: Pompa paliwa uszkodzila wtryski ?

Nieprzeczytany post autor: estilete3 » 7 paź 2018, o 22:25

Pojecie mam, ale wiem ze odskoku od normy 20-30% nie jestem w stanie zobaczyc golym okiem.

Z tego co zglebilem temat to nie ma fizycznie mozliwosci zeby pompa zasyfila wtryski, moze to zbieg okolicznosci w moim wypadku

Suzukibulika
Posty: 376
Rejestracja: 21 lut 2014, o 20:56
Motocykl: GSX-R 1000 K1
Imię: Adam
Skąd: Kochanowice
Kontakt:

Re: Pompa paliwa uszkodzila wtryski ?

Nieprzeczytany post autor: Suzukibulika » 25 lis 2018, o 14:44

estilete3 pisze:Pojecie mam, ale wiem ze odskoku od normy 20-30% nie jestem w stanie zobaczyc golym okiem.

Z tego co zglebilem temat to nie ma fizycznie mozliwosci zeby pompa zasyfila wtryski, moze to zbieg okolicznosci w moim wypadku
Moim skromnym zdaniem mylisz sie.
Ja tak miałem w k2. Filtr masakra (oczywiście mowa o filtrze w baku) co spowodowało uszkodzeniem pompy.
Wymiana pompy - dała efekt taki sobie... - po wyczyszczeniu wtrysków - nie ten motocykl..... moc odzyskał w 100%

Awatar użytkownika
estilete3
Posty: 107
Rejestracja: 30 lis 2013, o 10:32
Motocykl: ZX10
Imię: Alan
Skąd: Zbiersk

Re: Pompa paliwa uszkodzila wtryski ?

Nieprzeczytany post autor: estilete3 » 26 lis 2018, o 17:53

Moze sie mylilem, moze nie.
Gdzie nie pytalem to kazdy twierdzil ze nie ma opcji, aby pompa uszkodzila wtryski.
Postanowilem wyczyscic je sam manualnie w domu i okazalo sie, ze jeden wtrysk sie przyaiesza i robi calkiem inny, gorszy rozrzut mieszanki niz pozostale. Wymienilem wtrysk i kawka z 3ki z gazu w koncu wstaje, wczesniej tylko na filmach to widzialem

Suzukibulika
Posty: 376
Rejestracja: 21 lut 2014, o 20:56
Motocykl: GSX-R 1000 K1
Imię: Adam
Skąd: Kochanowice
Kontakt:

Re: Pompa paliwa uszkodzila wtryski ?

Nieprzeczytany post autor: Suzukibulika » 26 lis 2018, o 17:59

Może mylne stwierdzeni nie uszkadza tylko zapycha...

Awatar użytkownika
cind12
Posty: 96
Rejestracja: 27 lis 2016, o 11:46
Motocykl: GSXR 1000
Imię: Michal
Skąd: Rzeszów
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pompa paliwa uszkodzila wtryski ?

Nieprzeczytany post autor: cind12 » 29 lis 2018, o 11:18

U mnie dwu krotnie syf z pompy paliwa zabił wtryski, objawy stopniowy spadek mocy aż do momentu gdy motocykl przestał pracować na jeden cylinder :D, Po myjce w ultradźwiękach nie to moto :twisted:

Po rozebraniu pompy standardowo, filtr cały w rdzy i syfie, trochę rudej w koszu pompy paliwa.

ODPOWIEDZ