Gsxr 750 K2 Wymiana sprzęgła (na jakie ?) oraz kolektory wyd

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Bzykuu
Nowy
Nowy
Posty: 8
Rejestracja: 9 maja 2018, o 07:21
Motocykl: Gsxr 750 K2
Imię: Bartek
Skąd: Częstochowa

Gsxr 750 K2 Wymiana sprzęgła (na jakie ?) oraz kolektory wyd

Nieprzeczytany post autor: Bzykuu » 11 paź 2018, o 19:00

Witajcie, rozgrzebałem swoje moto ponieważ sezon już zakończyłem... Ogólnie problem miałem z wbijaniem luzu gdy moto nie było w ruchu (jak moto sie toczylo to normalnie wchodzi) oraz przy szybkim starcie dziwnie łapało... Było czuć pod dupą jak nierówno zbiera i nie było to przyjemne uczucie, jak mocne palenie.

Po rozebraniu okazał się dość wyrobiony kosz wewnętrzny. Cala reszta trzyma niemal nominalne wymiary.

Pytanie moje jest takie, czy jest możliwość zamontowania sprzęgła z nowszego modelu ? Tak jak jest to w przypadku litrowego K1-K2 gdzie pasuje sprzęgło z K7.



Drugie moje pytanie dotyczy kolektorów... Czy te tytanowe z 1000 k1-k2 pasują do 750 k1-k3 ? Nie dość że są lżejsze to również dużo łatwiej i estetycznej dopasować do nich jakiś akcesoryjny układ wydechowy..

Czekam na odpowiedzi i wskazówki ;) pozdro

Suzukibulika
Posty: 376
Rejestracja: 21 lut 2014, o 20:56
Motocykl: GSX-R 1000 K1
Imię: Adam
Skąd: Kochanowice
Kontakt:

Re: Gsxr 750 K2 Wymiana sprzęgła (na jakie ?) oraz kolektory wyd

Nieprzeczytany post autor: Suzukibulika » 7 lut 2020, o 12:33

i co kolego dowiedziałeś się już?

Awatar użytkownika
saitanlord
Nowy
Nowy
Posty: 41
Rejestracja: 20 lip 2019, o 23:22
Motocykl: Gsx750r
Imię: David
Skąd: Gniezno

Re: Gsxr 750 K2 Wymiana sprzęgła (na jakie ?) oraz kolektory wyd

Nieprzeczytany post autor: saitanlord » 7 mar 2020, o 11:32

Żeby nie przepisywać z forum gixx'a wrzucam po tłumaczu google

"K6 + 600/750 mają różne kosze, średnica jest mniejsza. Przełożenie przekładni głównej również jest inne. Jedną z metod, którą zajmuję się, jest umieszczenie kosza K1 / K2 1000 na przekładni głównej K1-K3 600. Istnieją trzy „piszczące” mocowania, które utrzymują kosz na głównym kole zębatym, jeśli miejsca montażu k1 / k2 znajdują się w tym samym położeniu, co koszyk k1-k3 600/750, wówczas można byłoby wymienić koszy i zamontować sprzęgło poślizgowe k5 / k6 1000 w koszu k1 / k2 na przekładni głównej K1-K3. Montaż koszyka byłby kolejnym problemem, gdyby miejsca montażu były takie same. Musiałbyś albo użyć metody śrub i nakrętek, aby przymocować kosz, albo musiałbyś użyć jakiegoś rodzaju prasy hydraulicznej do wciśnięcia / piszczenia mocowań, aby zamocować kosz na głównym kole zębatym. Odkąd kupiłem sprzęgło poślizgowe yoyo, nie zrobiłem postępu w modzie. Wciąż szukasz kosza / sprzętu k1 / k2, aby potwierdzić moje założenie?"

ODPOWIEDZ