GSXR 750 l2

Pokaż swój sprzęt! Zdjęcia i opisy Waszych maszyn.
Regulamin forum
Wątki prosimy tytułować według wzoru:
Rocznik moto, pojemność, coś od siebie
W pierwszym poście możecie dodać więcej danych o moto np. jakie ma wyposażenie dodatkowe, przebieg, którym właścicielem jesteś, jak długo jest w Twoich rękach, jakie modyfikacje planujesz itp.
Wątek musi zawierać przynajmniej jedno zdjęcie.
Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 7 lip 2019, o 19:51

Hej, Sebastian z tej strony i głównie udzieląłem się na forum ścigacza. Pomyślałem ,że przedstawię swój motocykl.

Motocykl kupiłem pod koniec zeszłego roku. Salon polska z Poznania, przebieg ~7500km obecnie 10k. Oprócz wydechu IXILL to był goły:
Po kupnie serwis:

Czynnośći serwisowe rok 2018/2019 przygotowanie do sezonu:
- olej motul 7100 10W-40 plus filtr oleju
- przednia opona BT16PRO, adekwatnie do tyłu.
- łączni filtra oleju - wymieniony spowodu nieprzemyślanego demontaża filtru za pomocą śrubokretu- uszkodzenie gwintu
- płyn hamulcowy RBF600 DOT4

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Krótki opis wraz z dozanianimi:

1) Zaczne od dodatku z Chin a który przwija się przez allegro w wyższej cenie. Tank pad Keite, a raczej jego podróbka. Tank pad jest tani kosztuje 8zł z przesyłką z Aliexpress. Jest też niewielki. Nie wiem czy oryginały są większe. Wykonany jest ze sztywnego materiału. Przyklejany jest za pomocą słabej taśmy dwustronnej. To akurat był plus bo łatwiej było go zdemontować. Tank pad odklejał się i pękał. Oryginał ma nadruk z adresem strony podróbki go nie mają. Kolory także mają wiele do życzenia. Biel szarawa. Czerwień żółtawa. 3 dni na słońcu zżółkła jeszcze bardziej.

2) Nakłądka siedzenia Aliexpress ~60-70zł z przesyłką. Tu akurat nie mogę się przyczepić. Naprawdę dobrze wykonana. Może kiedyś zapoluje na oryginalną ,ale jak narazie naprawdę dobry produkt. Minus dług czas przesyłki.

3) Crashpady Puig Pro zakupione w BlackFriday. Udało mi się dorwać w promocji za około 400zł w 4Ride. Po dłuższym oczekwiniu przyszły. Tak więc w stosunku do pierwotnej ceny 140-200zł w kieszni. Crashpady nie wymagają wiercenia w owiewce. Zapieraja sie za ramę więc nie ma efektu dźwigni. Przy montażu prawego crashpad przykręcając go można spowodować jego obrócenie gdyż crashapdy opierjąc się o rame tylko w kierunku jazdy. Przykładowo Crashpady shogun i Trex posiadają blokade z dwóch stron.

4) Szybka Puig. Koszt około 270zł. Po niudanym zakupie w BlackFirday w 4Ride w cenie 220zł zamówiłęm szybkę ponownie w cenie 270zł również w tym samym sklepie. Tym razem bez problemu. Wersja light tint. Montaż wymagał odkrecenie lusterek w celu zrobienia miejsca miedzy czaszą a stelażem zegarów.

5) Niebieskie łamane klamki firmy Puig 510zł - allegro Puig. Klamki posiadają regulacje 5 stopniową. Trzpień pompy hamulcowaej wchodzi w regulowany otwór w dźwignie hamulcja. Warto odpowietrzyc i wymienić płyn hamulcowy na klamce OEM przed montażem i regulacją tego elementu dźwigni. Warto sprawdzić czy wszyskie śruby klamki są dobrze przykręcone. Nawet te dostarczone przez producenta. Jedną ze śrub miałem niedokładnie dokręconą. Dobrze ,że odpadła mi w garażu, a nie na trasie wraz z klamką. Śruba zagłębiała się w podfrezowaniu. By dokręcić ją do końca zaparłem ją z jednej strony śrubokrętem by się nie obracał i przykręciłem z drugiej imbusem. Jeżeli użyje się klucza nasadowaego śruba się nie dokręci. Dodam ,że tyczyło się to klamki hamulca. Nakrętka klamki sprzęgła nie chowała się w podfrezowaniu.

Obrazek

6) Korek wlewu oleju Acel. Niebieski. Ładnie zgrywa sie z klamkami. Cena około 50zł z przesyłką - allegro. Zakup raczej wymuszony. Korki Suzuki są raczej kruche i lepiej w nie niestukacj tylką wziąść kombinerki i przez szmatkę odkrecić.

7) Przewody EBC Przód Typ F i tył. Cena około 384zł w promocji. Zakupione w sklepie motorus. Montaż to była mordęga. Typ F nie jest standardowym mocowanie dla GSXR 750 l2. W wersji OEM od pompy idzie jeden przewód drugi przewód zaś łączy 2 zaciski. Instrukcja montaż jest szczątkowa a przewody nie są w żaden sposób oznakowane. Tak więc dłuższy przewód idzie na lwą stronę a krótszy na prawą. Problem polegał na tym ,że jeden z przewodów- ten na lewy zaciśk miał nie dokońca pod właściwym kątem końcówke. Z instrukcji obsługi przyda się zaś wartość momentu siły z jakim trzeba dokręcić przewód.
Ciekawostka amerykańskie producent przewodów hamulcowych firma Speigler ma bardzo dobrze oznaczone przewody. Każda końcówka jest oznaczone np.:master cylinder/caliper right etc... Dzięki czemu nie trzeba się zastanawiać. W zestawie maja także przyrząd/zestaw do obracania przewodu. Pomimo ,że klocki były dobre przód wymieniłęm na SBS sinterinowe.

8)Tank Grip - EazyGrip 168zł - tańsze rozwiązanie dla Stompgripów. Około 100zł różnicy. SKlep mm-tech allegro.. Wersja Pro z małymi wypustkami. W przeciwienstwie do StompGripów bardzo wygodne w jeansach. Montaż wymaga odtłuszczenia baku. Podgrzania go np.:suszarką, podgrzania kleju na EazyGripie. Przyklejenie. Instrukcja przewiduje 24h czas wiązania kleju. Znaczki Eazi grip wkleja się oddzielnie. Również przed przyklejeniem podgrzałem klej na znaczkach. Jak narazie jeździ się wyśmienicie.

9) Tank Pad Motografix. 111zł z przesyłką- allegro sklep motosati. Ogromny z intensywną bielą i czerwienią. Miękki i elastyczny, klej trzyma niesamowicie. Wersja dedykowana pod motocykl. Naprawdę polecam.

10) Osłona dekli R&G - 617zł - sklep 4Ride. Cene negocjowałem przez email. Poprostu spytałem ,czy dadzą mi cenę z innego sklepu internetowego. Przysłka gratis bo odbierałem w sklepie stacjonarnym.
Montaż i instrukcja nie uwzględnia dodanych zwykłych podkładek. Są one tak naprawdę zbędne, gdyż dodane tulej z kołnieżem tworzą formę podkładki. Podkładek użyłem po stronie prawej motocykl. Należy pamiętać o użyciu oringu olejowego. W innym razie moze zacząć siąpić spod jednej ze śrób olej.
Strpma sprzęgła przyspożyła mi odrobinę kłopotu. Problem się rozwiązał gdy wywaliłem podkładki. Poprostu nie ma na nie miejsca. Nie wiem po co producent je dał. Tak jak pisałem tuleje posiadają kołnież i nie trzeba montować tych podkładek. Tuleje tworzą wówczas forme podkładki.
11) Błotnik karbonowy firmy PRO-Fiber 614zł z przesyłką - allegro mm-tecj. Lekki Paczka ważyła tyle co pudełko w nie zamocowane. Ładny. Zakup trochę wymuszony jako ,że cofając motocykl na miejscu postojowym zapomniałem o blokadzie tarczy co zaoocowało pęknięciem OEM, którge oddałem do pospawania koledze. Przydałyby się śruby mocujące do tylnech mocowań jako ,że otwóry w nich nie uwzględniają gumowych tuleji które są w OEM. Tuleje posłużyły jako podkładki dystansowe. Sruby oem posiadają kołnież. Powoduje on dystans miedzy śrubą a błotnikiem.

12)Wydech IXILL. ładny zgrabny cichy z homologacja i niedemontowalnym dbkillerem. Motocykl posiada katalizator. Jest cichy i bezproblemu przeszedł przegląd. Koszt około 800zł. Dostałem go razem z motocyklem. Zamonotwany był w salonie Suzuki Wahe skąd pochodzi motocykl.


13) Slidery rozporowe na obie osie Ligchtech z Italii w propocji z ebay 180zł.

Obrazek

Po krótkim czasie stwierdziłęm ,że pompa jest do d.... 3 odpowietrzenia poźneij w tym jedno w serwisie zawitałą nowa pompa. W między czasie okazało się ,że na jednej z lag mam ryskę przez co pociekła uszczelniacz. Naprawę dokonałem w Białymsotku u Rzońcy. Wymieniłem też płyn hamulcowy (dla pewności) i płyn chłodniczy.


14) Brembo 19 RCS zakupiona z Włoch ~1060zł połączone ze zbiorniczkiem OEM przewodem o srednicy wewnętrznej 6,5mm. Opis związany z montażem poniżej. Zalałem płynym:
Zbiornik OEM i pompa Nissin OEM ma większą średnicę w miejcu montażu przewodu łączącego pompę ze zbiorniczkiem płynu hamulcowego niż Brembo. Średnica ta wynosi około 8mm(wewnętrzna). W związku z tym zakupiłęm przewód/wąż hamulcowy ssący EPDM 6,5mmx10,5mm.
Ze względu na większą średnice od strony zbironiczka płynu hamulcowego zostawiłem zapinkę OEM, a od strony pompy dałem zapinkę którą otrzymałem wraz przewodem EPDM 6,5mmx10,5mm od sprzedawcy.
Przewód EPDM zakupiłem na : http://przewodystalowe.pl/ 0,5m plus zapinki- 26zł z przesyłką kurierem.
Zamonotwałem czujnik stopu i zalałem płyn do układu. Jeszcze nie jezdziłem po miesc ale czuc roznice. Mozna hamowac dwoma palcami.
W celu zamonotwania czujnika stopu odciałem kabel od czujnika zapewnionego przez brembo na odcinku około 6cm i zamonotwałem 2 męskie konektory zakupione na Volumenie ktore zabezpieczyłem koszulka termokurczliwą i taśmą izolacyjną. Dzięki temu nie musiałem odcina OEM konektora będącego w wiązce.:



Konektor to koszt jakiś 50gr. Kupiłem na giełdzie koło GUS w Warszawie. Droższy był sam parking.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

MmZz
Nowy
Nowy
Posty: 20
Rejestracja: 11 kwie 2017, o 10:57
Motocykl: gsxr 600 K7
Imię: Marcin
Skąd: Nowy Sącz

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: MmZz » 23 lip 2019, o 19:55

Łoooo Panie, kawał dobrej roboty włożonej w gixa. Piękna sztuka.
Ile czekałeś na nakładkę z Ali?

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 25 lip 2019, o 17:52

Dziękuję. Ma jakieś tam wady które znajduje. Już kilka platiczków i gumek z ASO pokupowałem.

Na nakładkę czekałem coś około miesiąca.

Dziś zamonotwałem filtr K&N. Przed chwilą odebrałem z motorus.pl na ul.Prymasa w Warszawie OEM był już niezle zabrudzony.
Na dniach ma przyjśc mocowanie tablicy z UK.
Chciałem wstępnie kupić R&G za 275zł plus przesyła ale kupiłem z UK robiony w UK . MIeli sam pozytywywne opienie. Chińską sobie na chwilę daruje.
Ciekawe czy w opone nie będzie uderzać.

Wciaż myśle o zmianie setów i kupnie pełnego wydechu Gianneli Carbon.

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 29 lip 2019, o 21:23

Zamonotwane nowe mocowanie tablicy. Jtech z UK. Lekko je dogiołem w dół.
160zł z przesyłką.
Obrazek

KN 249zł motorus.pl

Obrazek

W planach sety Gilles.

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 31 lip 2019, o 23:17

Zamówiłem czarne Gilles VCR38GT z UK 1480zł z przesyłką nowe. Przewalutowałem bezposrednio na paypalu. Przy przewalutowaniu w ebay dochodziły dodatkowe koszty. Warto zwrócić uwagę czy sklep jest z ebay.uk czy np .it bo moze byc tak ze zaplacimy podwujnie za przewalutowanie. Zupdatuje relacje po montazu. Zobaczymy jak się maja w stosunku do poprzedniego modelu który miałem w zx6r Gilles AS31GT które były doś solidne i wytrzymały nawet lekkiego slide w Radomiu. Musiałem tylko dzwignie hamulca wymienic.



Dodaje zdjecia mocowania tablicy J-Tech. Ledy są dość mocne, ale troche maja problem z trafieniem w tablice. W pełnej ciemnosci nie sprawdzalem ale tablice w miare widac w półmroku. Troche ja dogiołem bo miałęm wrazenie ze jest zbyt równoległa do podłoża. Zestaw Jtech przychodzi z szybkozłączką pasującą do złączki suzuki. Zakupiłem na ebay. W aukcji jest napisane ,żę ich mocowania są wykonane w UK. Oświtlenie sprzedawca zakupuje mosowo od podwykonawcy.

Musiałem przesunąć swiatełko alarmu na srodek zadupka bo było na mocowaniu OEM tablicy. Trochę się nagimnatykowałem.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 6 sie 2019, o 23:44

Przyszły sety gillsa nówki z UK cena około 1500zł VCR38GT.
WIeczór przebiegł pod znakiem montażu.
-Montaż setu prawego wymagał krócenia przewodu hamulcowego i przeniesenie zbiróniczkaplynu hamulcowego spod siedzenia na set. Czujnik stopu wymaga wyregulowania długość trzonka od pompy hamulca tylnego. Połączenie okablowania również nie jest opisane więc było na chybił trafił. Jedyne info ,że niebieskie habel jest niepotrzebny i nalezy go zaizolować.
Finalnie wyszło szary z czerwonym i biały z brązowym. Połączyłem na kostę jak lampę pod sufitem w mieszakniu. Potem może zmienie. Pozostało dolać płynu hamuclowego i odpowietrzyc.
-montaż setu pasazera. O ile montaż samego setu nie jest trudny o tyl demontaż dzwignie zminy biegów już jest problematyczny. Jutro jade do kolegi mechanika by mi srube odkrecił.

Set prawy:
Obrazek

Nisekonczony montaz setu lewego:
Obrazek

Odkreciłem w miejscu zanzaczonym na rozowo i jade jutro odkrecic element oznaczony na zółto.
Obrazek


W Niedziele byłem na torze w łodzi i niestety zgubiłem odważnik prawy kierownicy. Chyba zle go przykreciłem po montazu pompy Brembo.
Zamówiłem ciezarki Barracuda B-LUX. Poprostu najbardziej do mnie przemawiały estetycznie. 135zł
Obrazek

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 8 sie 2019, o 00:26

Ok sety zamontowane z obu stron i obecnie ustawionena OEM. Jeszcze tylko musze dolać płyn hamuclowy bo skracałęm przewód.
Trzeba bylo podgrzac srubek by sie wykreciła.

Obrazek

Przyszły też ciężarki Barracudy. Mocowanie rozporowe w nich to dramat. Nakretka sciskajaca ma za małą srednice przez co zamiast sciskac gumę rozporową wpada w nią. Kolor niebieskie okazał się morski.
Tak więc odesłałem Barracude jeszcze tego samego dnia. Gdybym zamówił czarne to może jeszcze by zostały.
Zamówiłęm podkładke w asso pod mocowanie OEM ciezarkow i chyba bedzie kupiony Lightech prawdopodobnie czarny.

Ciezarki barracudy, które odesłałem do spowrotem:

Obrazek

Obrazek

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 23 sie 2019, o 18:43

Ciezarki R&G zakupione na otwarciu Legato Warszawa około 103zł o bez VAT. Śruby nierdzewka imbus z Bricomana.
Zajebisty produkt:

Obrazek

Juz prawie postanowione ze klamka na sprzeglo będzie z Lightecha.

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 24 sie 2019, o 10:54

Zamówiłem klamke sprzęgła od lightecha.

A tym czasem womet wpadł za 70zł:
Obrazek

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 11 wrz 2019, o 18:26

Miało być tanio a wyszło drożej. NIestety okazało się ,że pan z OLX już nie ma. I tak z 70zł na około 120zł z ebay.de
Naklejka OEM:

Obrazek

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 30 paź 2019, o 19:52

Sezon zakończony.
Torowania:
-Białystok
-Słomczyn
-Łódź
-Białystok
-Słomczyn
-RADOM - pechowy RADOM

Torowanie z Białegostoku.
Obrazek


Niestety 15.09 był dla mnie pechowy i 6 torowanie w tym roku nie obyło sie bez przygody. Pech trafił ,że wypadłem z zakrętu w Radomiu a lusterko i crashapad wbity w ziemie stały się dzwignią. Naszczecie predkosc była nie wielka. Radom jest dla mnie pechowy.
ZX6r z duzo mniejszymi szkodami sliznalem x lat do tyłu.

Zaczęły się cięzkie rozmowy z handlażami którzy usilinie chcieli mi sprzedać używki drożej niż nowe (bez promocji).

ASO SUZUKI PROWADZI CYKLINĄ akcję 30% zniżki w październiku i lutym na wszystkie cześć do motocykli.

A tu efekt już po przyugodzie:

Obrazek

Obrazek

Tu już po demontażu wszystkiego co rozwalone:

Obrazek


Szkody:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Motocykl już poskładany. Na dniach mam dostać mocowanie crashpadu. Dobra wiadomość ,żę już jest sprowadzone. Do tego czekam na elementy do setu Gilles. W drodze jest też druga lampa wersja europejska z ebay.co.uk bez uszdzkoeń za 250zł xD. Deal roku. Na oku mam także wypełnienie zadupka z całym uchwytem w rozsądnej cenie. Muszę tylko zweryfikować czy oprócz tego ,że jest brudny nie ma żadnych pęknięć.
Wtedy pozostanie mi już tylko jeden element z naprawionym uchwytem. Oczywiście kupiłem kilka śrubek z ASO ktore zgubiłem i zapinki, ale te kupiłęm ze spinka.pl.

Przykładowo złożona cała czasza.
Obrazek

Obrazek

Zamierzam ściągać cały przód ze stależem i przekładać zegary do drugiego stelaża z okablowaniem do okazyjnej jazdy na torze.

Poskładane (brakuje crashpada i lewego setu gilles:
Obrazek

Obrazek

Obrazek




Zakupiłem też kilka nowych gratów ;).

Nowa klamka Lightecha. 370zł:
Obrazek

I używane mocowanie wydechu Boddies Exhaust 115zł z przesyłką.
Obrazek

Śrubki imbusowe KEITE do szybki (czarne).

Serwis aktualny przebieg około 12000km:
- tylna opona Bridgestone BT-16PRO - nastepny juz będzie komple s21 lub s22.
- olej Motul 7100 i filtr Hiflo.
- Zakupiłem także boczne wentylki do kół w legato.

W planach mam torowe owieki chyba z pokoplast b /drugi stelaż (używka lub chiny) na przód by ułatwić demontaż. Na allegro już znalazłem wiązkę elektryczną idącą do zegarów i amortyzatora skrętu. Pociągnie to za sobą hak i przyczepkę do focusa lub tymczasowe wypożyczanie od kolegi.

Obrazek

Obrazek

Jeszcze kwestia czy stelaż wyścigowy czy ala oryginał chyba poszukam pierwszej opcji. Coraz bardziej myślę też o carbonie na rame i wahacz ale to koszt około 1000zł

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 7 lis 2019, o 22:16

Wersje torowa mozliwe ze sobie jednak daruje.
Wiazki okazalo sie ze nie ma na stanie.

Serwis:
-Opona tyl zmieniona. Zapomnialem dac wentylek boczny. Zmienie jak bede robil obie.
-zalalem swiezy olej motul 7100 plus HF 138 zmienione.


Przyszła lampa z ebay.co.uk bez uszkodzonych uchwytow wersja Europejska 250zl z przesylka
Starą albo sprzedam albo zostawie.
Czekam jeszcze na przesyłke z allegro - wypełnienie zadupka nad mocowaniem tablicy rej. Wygladało na całe choć brudne na zdjeciach. Tanio bo 60zł przesłką. W ASO jest ono dziwnie drogie bo pod 500zł bez rabatów.

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 23 lis 2019, o 02:55

Przyszedł pełen układ od Mielocha. 1899zł Gianneli. Jak dla mnie mega okazja. Wiosną strojenie w Speedbike.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 23 lis 2019, o 15:05

Obrazek

Awatar użytkownika
Ryniu
Posty: 445
Rejestracja: 8 lis 2015, o 15:53
Motocykl: GSX-R 1000 K8
Imię: Kamil
Skąd: Goleniów

Re: GSXR 750 l2

Nieprzeczytany post autor: Ryniu » 23 lis 2019, o 15:54

swietny zakup, niezle sie prezentuje

Zablokowany