kontrolka oleju

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
hans860
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 3 sie 2018, o 14:06
Motocykl: gsxr 600
Imię: Piotr
Skąd: Rybnik

kontrolka oleju

Nieprzeczytany post autor: hans860 » 31 sty 2020, o 22:55

Witam wszystkich. Jak w temacie swieci się i po odpaleniu silnika nie chce zgasnąć, ale zacznijmy ok początku. w sierpniu ubieglego roku zaliczylem slizga w gorach-> rezultat to polamane owiewki, rozwalona miska olejowa ( wylal się cały olej i moto zgasł) do tego kolektor wydechowy pogięty - 2linie całkowice zgniecione na placek , jedna częsciowo. Myślę że to było przyczyną zgasnięcia silnika. Wydech jaki byl na motorze to pełny przelot two brothers.
Jakiś miesiac temu wymienilem miskę z uszczelką oraz zalałem silnik olejem. Z racji że nie udało mi się nigdzie dostać kolektora wydechowego two brothers w normalnych pieniądzach dziś zamontowałem ori uklad wydechowy ( nie podpinałem linek). Po odpaleniu silnika swieci się czerwona lampka i nie gasnie, również brak jakichkolwiek błędów. Czy ktoś ma jakiś pomysł lub czy istnieje możliwość sprawdzenia czy pompa oleju podaje olej w górę silnika

Arcz
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2016, o 09:43
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Artur
Skąd: Częstochowa

Re: kontrolka oleju

Nieprzeczytany post autor: Arcz » 8 lut 2020, o 12:16

Skoro uszkodzeniu uległa miska, to może również smok pompy oleju, bądź sama pompa. Z pewnością należy sprawdzić ciśnienie oleju manometrem i jeśli jest zbyt niskie, to szukać przyczyny.

kamyk82
Posty: 109
Rejestracja: 10 paź 2015, o 19:12
Motocykl: Sprzedany
Wymarzony motocykl: Jeszcze nie wiem
Imię: Piotr
Skąd: Lubelskie

Re: kontrolka oleju

Nieprzeczytany post autor: kamyk82 » 11 lut 2020, o 20:21

Silnik Ci zgasł bo motocykl ma czujnik przechyłu więc jak motocykl polozyles to zgasł.
Co do kontrolki oleju , jeżeli nie gaśnie po kilku sekundach to nie wolno żeby silnik tak pracował, może już go przytarles . Trzeba to sprawdzić A nie czekać żeby zgasła .

hans860
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 3 sie 2018, o 14:06
Motocykl: gsxr 600
Imię: Piotr
Skąd: Rybnik

Re: kontrolka oleju

Nieprzeczytany post autor: hans860 » 2 mar 2020, o 17:32

smok oleju jest caly, Zastanawiam sie czy podczas montazu samej miski nie wypadł bo jej zakładanie jest dość karkolomne.

W które miejsce muszę wpiąć manometr i jaka jest wartość dla tego silnika?
Przy próbach sprawdzenia czy pompa padaje silnik nie pracuje dłużej niż 5 sek

Arcz
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 27 sie 2016, o 09:43
Motocykl: GSXR 600 K4
Imię: Artur
Skąd: Częstochowa

Re: kontrolka oleju

Nieprzeczytany post autor: Arcz » 3 mar 2020, o 22:19

Procedura sprawdzania jest opisana w serwisówce wraz z wartościami, zalecam posiłkować się dedykowaną do motocykla w którym będzie przeprowadzana czynność. Generalnie wszystkie serwisówki które przejrzałem do gsxr piszą o rozgrzaniu silnika, co jest mocno ryzykowne w tym przypadku, gdy nie wiadomo czy ciśnienie w ogóle jest.

hans860
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 3 sie 2018, o 14:06
Motocykl: gsxr 600
Imię: Piotr
Skąd: Rybnik

Re: kontrolka oleju

Nieprzeczytany post autor: hans860 » 4 mar 2020, o 10:14

No właśnie A to trochę kiepski pomysł. Narazie ściągnąłem miske i smok był ok. Puki co zdejmie łańcuch z pompy i ręcznie ruszę pompę i zobaczę czy ciągnie olej

hans860
Nowy
Nowy
Posty: 14
Rejestracja: 3 sie 2018, o 14:06
Motocykl: gsxr 600
Imię: Piotr
Skąd: Rybnik

Re: kontrolka oleju

Nieprzeczytany post autor: hans860 » 11 mar 2020, o 21:13

Rozwiązane. Po zdjęciu miski, finalnie i pompy odpaliłem ją na wkrętarce. Po kilku minutach kręcenia w obie strony w końcu zaciągnęła olej. Wygląda na to ze wyschła całkowicie i nie miała jak pociągnąć oleju. Po poskładaniu wszystkiego lampka oleju zgasła.
Jeszcze raz dzięki wszystkim za pomoc

ODPOWIEDZ