k3 nie odpala na ciepłym silniku

Wszystko na temat GSX-R 600.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Maus
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2022, o 16:22
Motocykl: gsxr 600 k3
Imię: Adam
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

k3 nie odpala na ciepłym silniku

Nieprzeczytany post autor: Maus » 26 mar 2022, o 16:43

Witam, jak w tytule napisane moto nie odpala na ciepłym silniku, jak temp zejdzie do około 50 stopni odpala bez problemu, a najgorsze jest to że dzieje się tak przez jakiś czas (tydzień lub dwa) i później moto znowu działa normalnie i za jakiś czas znowu płata figle (na jesieni jak sie zaczeło to zawiozłem go do mechanika i jak na złość wszystko działało normalnie), do tej pory w tym temacie zrobiłem regulacje zaworów, wymieniłem ECU, wymieniłem świece, czujnik położenia wału, czujnik przechyłu, stator, jedyną wskazówką jest to że wyskakuje błąd c24, c25, c26, c27 (usterka zapłonu na cylindrze) tylko że dzieje się to w sposób losowy raz 1 i 2 cylinder kiedy indziej wszystkie 4 itd... i nie wiem gdzie szukać problemu żeby nie wymienić całej elektryki przed znalezieniem rozwiązania, z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: k3 nie odpala na ciepłym silniku

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 11 kwie 2022, o 14:44

a zawory regulowales?

Maus
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2022, o 16:22
Motocykl: gsxr 600 k3
Imię: Adam
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Re: k3 nie odpala na ciepłym silniku

Nieprzeczytany post autor: Maus » 11 kwie 2022, o 17:42

zawory robiłem

globetroterGsxR
Nowy
Nowy
Posty: 7
Rejestracja: 22 mar 2022, o 19:11
Motocykl: suzuki gsx-r
Wymarzony motocykl: gsxr
Imię: mark
Skąd: kraków

Re: k3 nie odpala na ciepłym silniku

Nieprzeczytany post autor: globetroterGsxR » 6 maja 2022, o 23:52

trzeba przewody zobaczyć czy nie są zielone ,masy , kostki ew.stacyjka . A czy pod chmurą stoi czy wiatą? ładuje aku? dobry aku? czujnik lub cewka po błędach . Można sprawdzić wygląd świec lub w trakcie usterki sprawdzić iskre .

Maus
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2022, o 16:22
Motocykl: gsxr 600 k3
Imię: Adam
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Re: k3 nie odpala na ciepłym silniku

Nieprzeczytany post autor: Maus » 11 maja 2022, o 20:05

witam, problem rozwiązany, wymieniłem czujnik położenia wału i czujnik położenia wałka rozrządu, nie wiem który był rozwiązaniem, elektryk z którym byłem w kontakcie na msg mówi że to czujnik wałka. Plusem tego nieciekawego problemu jest taki że przejrzałem całą elektrykę, wyczyściłem wszystkie kostki, cewkofajki itp. niestety są też minusy, z nerwów wypiłem dużo więcej browarów niż zazwyczaj... (ale jeszcze się mieszczę w kombi hehe)

Sebula
Posty: 213
Rejestracja: 26 cze 2019, o 23:11
Motocykl: ----
Imię: ---
Skąd: ---

Re: k3 nie odpala na ciepłym silniku

Nieprzeczytany post autor: Sebula » 23 maja 2022, o 22:10

Fajnie ze opisales co rozwiazalo temat. Pozdr

Maus
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2022, o 16:22
Motocykl: gsxr 600 k3
Imię: Adam
Skąd: Czerwionka-Leszczyny

Re: k3 nie odpala na ciepłym silniku

Nieprzeczytany post autor: Maus » 24 maja 2022, o 19:24

w moim moto okazał się czujnik wału lub wałka ( bo na pewno nie wiem) ale jak szukałem pomocy to znalazłem wiele różnych przyczyn także nie mogę powiedzieć że każdemu to pomoże, ale jeżeli komuś pomogłem to fajnie, pozdro LwG

ODPOWIEDZ