Czerwona lampka FI i błąd -C28

Pytania i problemy dotyczące GSX-R'ów.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
Ghost77
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 18 maja 2011, o 14:59
Motocykl: Gsx-R 600

Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Ghost77 » 22 maja 2011, o 17:08

Witam
Posiadam Gixa K4 i mam taki oto problem. Pali sie czerwona lamka i mruga FI na zmianę z temp.Dodam ze po zakupie juz tak było wiec nie wiem w jakich okolicznosciach sie zapaliło. Gixior chodzi super zadnej czkawki pali na dotyk i wkreca sie też ok. Po wejsciu w tryb serwisowy pokazało błąd -C28. I teraz prośba o pomoc. Z tego co sie zdążyłem zorientować to jest problem z STVA. Jutro mam zamiar sie za to zabrac ale teraz nie wiem za bardzo od czego zacząć? Na początek sprawdze podłaczenia kostek ale jak znam swiat to pewnie nic nie da. Co wtedy dalej robic? Czy pozostaje wymiana tego silniczka na nowy? Czy mozna go kupic osobno? Bo gdzies przeczytałem ze moze być ciezko. Ktoś przerabiał ten temat bo to chyba dosc czesta przypadłosc. Jakie sa koszta tej imprezki?
Z góry dzieki za pomoc.

jerzo
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 21:38
Motocykl: GSX-R600

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: jerzo » 1 cze 2011, o 14:46

Witaj
Miałem ten sam błąd w GSXR600 K5. U mnie był problem z lutami na połączeniu w środku STVA. Ponowne lutowanie załatwiło sprawę.
Proponuję ci sprawdzenie krok po kroku według książki serwisowej. Daj znać jak nie masz serwisówki, to podeślę ci odpowienie strony - niestety moja jest tylko w języku angielskim. Jakby co służę pomocą w przetłumaczeniu. Poniżej link do tematu jak rozwiązać problem z lutami. UWAGA trzeba najpierw sprawdzić czy masz ten sam problem.

http://www.motorcycleforums.net/forum/g ... efect.html

marcin9
Nowy
Nowy
Posty: 30
Rejestracja: 15 cze 2011, o 22:06
Motocykl: gsxr 1000 k4
Wymarzony motocykl: Ducati panigale

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: marcin9 » 14 lip 2011, o 20:44

chłopaki ze tak sie wtrace bład wam sie swieci caly czas czy tylko czasami sie zapala
tez u mnie c28 czasem wyskakuje ale wystarczy zgasic i zapalic i na troche jest ok

jerzo
Nowy
Nowy
Posty: 5
Rejestracja: 27 kwie 2010, o 21:38
Motocykl: GSX-R600

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: jerzo » 14 lip 2011, o 22:45

marcin9 pisze:chłopaki ze tak sie wtrace bład wam sie swieci caly czas czy tylko czasami sie zapala
tez u mnie c28 czasem wyskakuje ale wystarczy zgasic i zapalic i na troche jest ok
U mnie czasem błąd znikał po wyłączeniu zapłonu i ponownym załączeniu ale rzadko.
Proponuję sprawdzenie krok po kroku i ewentualną naprawę u mnie pomogło na zawsze :-)

Awatar użytkownika
patrykt7
Posty: 231
Rejestracja: 6 wrz 2010, o 21:59
Motocykl: GSX-R 1000 K4

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: patrykt7 » 24 lip 2011, o 21:33

Masz problem z silnikiem krokowym sterującym przepustnicami wtórnymi. Albo jest uszkodzony albo potrzeba regulacji.

Patryk
1. Jeśli moja odpowiedź Ci pomogła kliknij 'Podziękuj'.
2. Na bieżąco pisz o postępach przy naprawie usterki bo inaczej nie ma sensu nasze pisanie i pomoc.

Awatar użytkownika
Kaczor04
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 22:47
Motocykl: Suzuki Gsx-R k4 600
Imię: Piotr
Skąd: Międzyrzecz

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Kaczor04 » 7 wrz 2014, o 21:02

Widzę, że temat już dość stary ale ciekawi mnie jak został rozwiązany ten problem, ponieważ mam to samo u siebie... Błąd "FI" a konkretniej -C28 .. Po włączeniu zapłonu słychać było w silniczku krokowym "coś innego niz zawsze" (jak by te kółeczka zębate w środku się nie zazębiały.. ? ) a Przepustnice nawet nie drgneły.. więc zdemontowałem go, rozebrałem .. dodam ze silniczek podłączyłem pod kostkę włączając zapłon raz dobrze działa a raz nie (tak jak by drgał ale sie nie kręcił) .. Miał ktoś podobnie . doradzi ktoś co z tym zrobić.. ?

Awatar użytkownika
Dgrfst
Posty: 871
Rejestracja: 19 cze 2014, o 18:42
Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo
Skąd: pow.Otwocki

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Dgrfst » 7 wrz 2014, o 21:23

No to zrób jak poprzednicy pisali czyli sprawdź jak serwisówka każe, a jak to nic nie da to popraw luty (bo co Ci szkodzi) :)

O ! :
http://www.gixxer.com/forums/showthread.php?t=264711
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.

Awatar użytkownika
Kaczor04
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 22:47
Motocykl: Suzuki Gsx-R k4 600
Imię: Piotr
Skąd: Międzyrzecz

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Kaczor04 » 7 wrz 2014, o 21:42

No nie widziałem wcześniej tego linku.. a dużo zdjęć jest wiec może się przydać. Dzięki. Ale gdyby ktoś jeszcze jakies rady to tez poproszę.

Awatar użytkownika
Dgrfst
Posty: 871
Rejestracja: 19 cze 2014, o 18:42
Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo
Skąd: pow.Otwocki

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Dgrfst » 7 wrz 2014, o 21:52

A tak w ogóle to czapki z głów, że suzuki zamówiło u dostawcy rozbieralne napędy :)
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.

Awatar użytkownika
Kaczor04
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 22:47
Motocykl: Suzuki Gsx-R k4 600
Imię: Piotr
Skąd: Międzyrzecz

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Kaczor04 » 7 wrz 2014, o 22:14

ogólnie to wszystko było zabezpieczone nitami.. no ale dla chcącego nic trudnego.. :)

Awatar użytkownika
Kaczor04
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 22:47
Motocykl: Suzuki Gsx-R k4 600
Imię: Piotr
Skąd: Międzyrzecz

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Kaczor04 » 8 wrz 2014, o 19:24

Rozebralem silniczek w mak.. wszystkie lutowania wyglasaly ns dobre.. stykaja sie z drucikami. ooskladalem go teraz jak go oodlaczylem pod moto to raz dziala normaknie (robi szybko kilka obrotow pozniej powoli w druga strone) a nieraz tylko silniczek drzy ale sie nie kreci .. przewody sprawdzalem i sa cale.. prubowalem podlaczyc pod moto ale przepustnice nie otwieraja sie poprawnie . nie wiem czy to moja wina bo cos zle zrobilem czy o co tam chodzi.. dajcie jakias rade co robic albo namiar na kogos kto ogarnie ten temat. ...

Awatar użytkownika
Dgrfst
Posty: 871
Rejestracja: 19 cze 2014, o 18:42
Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo
Skąd: pow.Otwocki

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Dgrfst » 8 wrz 2014, o 19:44

Szkoda, że złożyłeś bo mógł być zimny lut i trzeba było je "w ciemno" poprawić. A najlepiej odessać starą cynę i dać nową bo jest ryzyko, że silniczek był lutowany w fabryce cyną bez ołowiu (ROHS) i choć ekologiczna to po za tym jest do dupsztala. Wszystkie luty były błyszczące ?
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.

Awatar użytkownika
Kaczor04
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 22:47
Motocykl: Suzuki Gsx-R k4 600
Imię: Piotr
Skąd: Międzyrzecz

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Kaczor04 » 8 wrz 2014, o 19:57

czy blyszczace.. ? szczerze mowiac nie spojrzalem na to pod takim katem.. jutro rozbiore znowu i sprawdze to. pistaram sie tez wymienic te "luty" na nowe ..

Awatar użytkownika
Kaczor04
Nowy
Nowy
Posty: 6
Rejestracja: 6 wrz 2014, o 22:47
Motocykl: Suzuki Gsx-R k4 600
Imię: Piotr
Skąd: Międzyrzecz

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Kaczor04 » 9 wrz 2014, o 12:18

Dla zainteresowanych, dzisiaj poprawiłem wszystkie luty jakie były w silniczku, dzięki temu zaczął on działać bez zarzutu.. więc jednak dało to oczekiwany efekt. Poskładałem, Podłączyłem, przepustnice działają jak powinny :D 8-)

Awatar użytkownika
Dgrfst
Posty: 871
Rejestracja: 19 cze 2014, o 18:42
Motocykl: Aprilia Tuono
Imię: Olo
Skąd: pow.Otwocki

Re: Czerwona lampka FI i błąd -C28

Nieprzeczytany post autor: Dgrfst » 9 wrz 2014, o 13:14

Strasznie się cieszę :) !
Trzej rycerze: elf, krasnolud i człowiek ruszają do labiryntu Downa, by zdobyć magiczną broszkę oraz zabić cyklopa smoka czarnoksiężnika, który jest Duchem Dupy.

ODPOWIEDZ