Wyciek z pokrywy alternatora

Wszystko na temat GSX-R 750.
Regulamin forum
Zapoznaj się i przekaż uwagi odnośnie
Nowe forum GSXR.PL!
McMemorek
Nowy
Nowy
Posty: 2
Rejestracja: 15 cze 2020, o 14:35
Motocykl: GSX-R750
Wymarzony motocykl: BMW S1000RR
Imię: Wojtek
Skąd: Leszno

Wyciek z pokrywy alternatora

Nieprzeczytany post autor: McMemorek » 24 cze 2020, o 08:35

Witam, mam wyciek z pokrywy alternatora w mojej suzi, rocznik 2009. Wymienilem uszczelkę, ale niestety okazało się, że nie byla winna uszczelka a cala pokrywa, poniewaz w okolicy jednej ze srub jest pęknięcie na grubość paznokcia. Postanowilem, że kupie nowa pokrywę.. Pokrywa nowa przyszla, w raz z uszczelka.

Moj znajomy, ktory cos tam ogarnia z tematyki napraw motocykli, powiedzial, ze aby zrobic to dokladnie i juz nie zagladac do tego, musze kupic jakas specjalna mase uszczelniajaca ( w sklepie motocyklowym ). Pytanie : czy faktyczcnie jest sens dawac ta mase? Czy jednak nowa pokrywa wraz z nowa uszczelka zalatwia sprawe?

I jeszcze jedno chyba najwazniejsze pytanie :) : Jaki jest moment Nm przy dokreceniu srub od pokrywy? Gdzies uslyszalem, przeczytalem, ze jest to 10 Nm, to prawda ?

Proszę Was o poradę ! Dzięki !

Awatar użytkownika
Ryniu
Posty: 445
Rejestracja: 8 lis 2015, o 15:53
Motocykl: GSX-R 1000 K8
Imię: Kamil
Skąd: Goleniów

Re: Wyciek z pokrywy alternatora

Nieprzeczytany post autor: Ryniu » 25 cze 2020, o 00:33

McMemorek pisze:
24 cze 2020, o 08:35

I jeszcze jedno chyba najwazniejsze pytanie :) : Jaki jest moment Nm przy dokreceniu srub od pokrywy? Gdzies uslyszalem, przeczytalem, ze jest to 10 Nm, to prawda ?

Proszę Was o poradę ! Dzięki !
co druga srube wkrecaj z momentem 27,45 Nm a pierwsza i piata z momentem 4,2 Nm

a tak na powaznie, to zajrzyj do service manual swojego motocykla, tam bedzie napisane. bo bedziesz sie sugerowac co ktos napisze na forum a pozniej bedzie znow jakas nieszczelnosc albo urwiesz sruby
a juz roze glupoty ludzie pisali na forum albo na grupie na FB

kamyk82
Posty: 109
Rejestracja: 10 paź 2015, o 19:12
Motocykl: Sprzedany
Wymarzony motocykl: Jeszcze nie wiem
Imię: Piotr
Skąd: Lubelskie

Re: Wyciek z pokrywy alternatora

Nieprzeczytany post autor: kamyk82 » 25 cze 2020, o 02:19

Jeżeli w Twoim motocyklu pokrywa alternatora jest tylko na uszczelce to nie ma sensu dawać masy uszczelniającej (silikonu).
Załóż uszczelke, dokręć śruby i będzie dobrze . Śruby dekla nie wymagają odkrecenia z dużą siłą 7 -8 Nm wystarczy , jeżeli nie masz klucza dynamometrycznego to trzeba to zrobić z wyczuciem , ja tak zawsze robie i jeszcze żadnej śruby czy gwintu nie urwalem.

ODPOWIEDZ